2018 Üniversitelerin Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

YGS-LYS tarihin tozlu rafında yerini alırken yeni gelen YKS diğer adıyla TYT-AYT akıllarda yüzlerce soruyu beraberinde getirdi. Bu sorulardan belki de en önemlisi puan türlerinin azaltılması neticesinde oluşacak yeni puanların nasıl olacağı. ÖSYM her yılın sonunda o yıla ait yayınladığı taban puanlarını, bu yıl yayınlamasa da YÖK bünyesinde bulunan YÖKATLAS bu verileri sistemine girdi.

YÖKATLAS içerisinde bulunan taban puanları ve başarı sıralamalarını sizler için bölüm bölüm ayırdık. Burada bulunan puanlar 2017 de üniversiteye yerleşen adaylara ait olup bu sene için fikir vermesi açısından paylaşılmıştır. Bazı bölümlerin puanları ve sıralamalarının olmamasının sebebi o geçen sene o bölümün kontenjanın tamamen dolmamasıdır.

Ayrıca bu sene gelen YKS Sistemi ile beraber lisans bölümlerinin tamamı AYT ile alacaktır. Burada verilen bazı bölümlerde geçen seneye ait veriler olduğu için YGS ile belirtilmiş olsa da bu sene AYT ile alacaktır Son olarak aklınıza takılan soruları bize yorum kısmından sorabilirsiniz4 YILLIK Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

2 YILLIK Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları