2018 YGS Sayısal Bilgilerini Görmek için Tıklayın

2018 YGS Sonuçlarını Öğrenmek için Tıklayınız

2018 yılı YGS Sonuçlarına ait sayısal veriler detaylı bir şekilde bilimler.net’da olacak.2018 YGS Sonuçları açıklandığı anda ait sayısal bilgilerini tüm ayrıntılarıyla sayfamızda görebileceksiniz.

beslenme ve diyetetik sıralama 2016Merakla beklenen YGS sonuçları açıklandı. Sayısal verilere göre başarı ortalaması arttı.Mart’ta 2 milyondan fazla adayın katılımıyla ÖSYM tarafından gerçekleştirilen Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) sonuçları açıklandı. ÖSYM’nin yayınladığı sayısal verilere göre; başarı ortalaması tüm testlerde geçen yıla göre yükselmiş durumda. Bunda soruların bu yıl kolay olmasının katkısı büyük.

2018-YGS Sonuçlarına İlişkin Sayısal Bilgiler Tıkla Öğren

erciyes üniversitesi puanları

2018-YGS Sonuçlarının Açıklanması

2018-Yükseköğretime Geçiş Sınavına giren adaylar T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile https://sonuc.osym.gov.tr adresinden sonuçlarını öğrenebilirler.

YGS’de uygulanan testlere verilen cevaplar, her test için ayrı ayrı değerlendirmeye alınacak. Adayların Türkçe, sosyal bilimler, temel matematik ve fen bilimleri testlerinden her biri için birer standart puanı hesaplanacak. ÖSYM, sınav sonuçlarını Mart’ta açıklayacak. Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecek. Adaylar YGS sonuçlarını, T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin internet adresinden, SMS ve mobil uygulamalarından öğrenebilecek.