2018 YGS soruları kolay mı olacak zor mu ?

2018 YGS SORULARI ZOR MU KOLAY MI?

dokuz eylül üniversitesi bilgisayar bilimleri

YGS’de muhakeme gücü yüksek, yorum becerisini ölçmeye dayalı sorular sorulmaktadır.
Özellikle son yıllarda genelde Türkçe ve Felsefe derslerinde uzun paragraflar; Coğrafya, Matematik, Geometri derslerinde şekle dayalı uzun yorum soruları gelebilmektedir. Yıldan yıla değişen belli oranlarda da bilgiye dayalı sorular gelmektedir.MEB’DEN SORULARI HAZIRLAYAN ÖĞRETMEN KADROSUNA İLİŞKİN AÇIKLAMA

MEB Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt, ÖSYM ile görüşmelerinin devam ettiğini ve üniversite sınav sorularının hazırlanmasına dönük yaklaşık 100 öğretmen görevlendirdiklerini belirterek, “Dolayısıyla 12. sınıftaki testlerimiz ve mezunlara dönük testlerimiz de öğrencilerimiz açısından çok önemli. Öğrencilerimizin bu testleri takip ettiği sürece sınavlarda ve derslerinde çok daha başarılı olacağını söyleyebiliriz” dedi.

YGS SINAVINDA HATA YAPMAMAK İÇİN BU NOKTALARA DİKKAT EDİN!

Temel kavramları bilmedikleri ve aralarında ilişki kurmadıkları için öğrenciler hata yapıyor. Sorular temel düzeydeki mekanik, elektrik, optik konularının yorumuna dayalı. Son yıllara bakıldığında sorular işlemden ziyade temel düzeyde yoruma dayalı ve bunlar arasındaki ilişkiyi günlük hayata dayandırarak ifade edebilme gücünü ölçüyor. Öğrenciler özellikle optik ve elektrik konularına dikkat etmeli ve bu konuların detayları çok iyi öğrenilmeli. Kesinlik ve olabilir sorularında çok dikkatli olunmalı, yorumlar çok basit düzeyde düşünülmeli matematiksel işlemlere aşırı girilmemeli.

Ygs de en çok çıkan konular için tıklayınız.