2018 YKS soruları kolay mı olacak zor mu ?

  1. 2018 YKS SORULARI ZOR MU KOLAY MI?

YKS’de muhakeme gücü yüksek, yorum becerisini ölçmeye dayalı sorular sorulmaktadır.
Özellikle son yıllarda genelde Türkçe ve Felsefe derslerinde uzun paragraflar; Coğrafya, Matematik, Geometri derslerinde şekle dayalı uzun yorum soruları gelebilmektedir. Yıldan yıla değişen belli oranlarda da bilgiye dayalı sorular gelmektedir. YKS soruları kolay mı olacak zor mu ?

MEB’DEN SORULARI HAZIRLAYAN ÖĞRETMEN KADROSUNA İLİŞKİN AÇIKLAMA

MEB Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt, ÖSYM ile görüşmelerinin devam ettiğini ve üniversite sınav sorularının hazırlanmasına dönük yaklaşık 100 öğretmen görevlendirdiklerini belirterek, “Dolayısıyla 12. sınıftaki testlerimiz ve mezunlara dönük testlerimiz de öğrencilerimiz açısından çok önemli. Öğrencilerimizin bu testleri takip ettiği sürece sınavlarda ve derslerinde çok daha başarılı olacağını söyleyebiliriz” dedi.

adalet taban puanları 2018YKS SINAVINA HAZIRLIK İÇİN EN YOĞUN TALEP MATEMATİK DERSİNE…

Bu yıl destekleme ve yetiştirme kurslarında en yoğun talebin sırasıyla, matematik,Türkçe ve fen bilimleri derslerine olduğuna değinerek, sanat ve spor dallarında kurslar için 411 bin 547 öğrencinin başvurduğunu ve bunların 353 bin 213’ü beden eğitimi ve spor, 55 bin 89’u resim, 53 bin 245’i de müzik grubu derslerini talep ettiklerini belirtti.
Kurt, 22 bin 792 merkezdeki kurslara 4 milyon 307 bin öğrencinin devam ettiğini belirterek, 38 bin 384 ücretli toplam 291 bin 878 öğretmenin kurslarda görev almak için başvurduğunu söyledi.

YKS SINAVINDA HATA YAPMAMAK İÇİN BU NOKTALARA DİKKAT EDİN!

Temel kavramları bilmedikleri ve aralarında ilişki kurmadıkları için öğrenciler hata yapıyor. Sorular temel düzeydeki mekanik, elektrik, optik konularının yorumuna dayalı. Son yıllara bakıldığında sorular işlemden ziyade temel düzeyde yoruma dayalı ve bunlar arasındaki ilişkiyi günlük hayata dayandırarak ifade edebilme gücünü ölçüyor. Öğrenciler özellikle optik ve elektrik konularına dikkat etmeli ve bu konuların detayları çok iyi öğrenilmeli. Kesinlik ve olabilir sorularında çok dikkatli olunmalı, yorumlar çok basit düzeyde düşünülmeli matematiksel işlemlere aşırı girilmemeli.

akdeniz üniversitesi taban puanları 2017

2017 YGS FİZİK SORULARI NASILDI ZOR MUYDU?

Fen Bilimleri geçen seneki zorluk derecesine sahip olduğu görüldü. Fizik testinde sürpriz soru yoktu. Sadece 4 tane seçici soru vardı. Kimya testinde bir sorudaki bilgiyle diğer sorudaki bilgi birbirine yakındı. Dolayısıyla bilgiye sahip aday soruları kolaylıkla cevaplayabilecekken bilgiye sahip olmayan aday aynı bilgiden dolayı birkaç soruda zorluk yaşayabilirdi. Kimya soruları ise yeterince çalışmış bir aday için sınav rahatlıkla yapılabilecek düzeydeydi. Biyoloji adına önceki yıllara oranla biraz daha fazla bilgiye dayalı sorulardan oluşmuş biraz daha zorlayıcı bir sınavdı.

Kaynak: haberler.com