2018 YKS TYT DE MATEMATİK NE KADAR ETKİLİ

Üniversite giriş sınavlarında her yıl binlerce öğrenci matematikten sıfır çekiyor. Matematik dersinin diğerlerine nazaran daha zor anlaşıldığı aşikâr. Adını ‘’YKS’’ olarak bildiğimiz yeni yükseköğretime geçiş sınav sisteminde matematik dersinin önemi katlanarak artmış durumda. Bu durum bize öğrencinin öğrenim hayatında başarılı olabilmesi için Matematik dersinin vazgeçilmez olduğunu gösteriyor. Fakat paniğe gerek yok, önünüzde matematiği öğrenmek için yeterli bir zaman var.

Matematik başarısında sayı duyusu ve matematik yeteneği etkilidir. Sayı duyusunun matematik başarısıyla pozitif ilişkisi olsa da asıl önemli olan matematik yeteneğidir.

Matematik yeteneğinin gelişmesi, sınavlarda başarılı olabilmek için önemlidir. Çoğu zaman öğrenciler hesaplamaları kendilerine göre belirledikleri yoldan yapmalarına rağmen genellikle matematiğin altında yatan gerçek prensipler (kavramsal anlama) ulaşamazlar. Bu da öğrenildiği düşünülen bilgiler yüzeysel kalmasına sebep oluyor. Bu nedenle de yeni bir matematik probleminle karşılaştıklarında çözümü bulmakta güçlük çekiliyor.ales hesaplama 2017

ygs puan hesaplaması nasıl yapılır

Çok çalışmaktan ziyade doğru şeye çalışmak önemlidir. Bu sebeple matematik başarısı için uzman birinden destek almak gereklidir. Özel ders ya da bu konuda uzmanlaşmış bir kurs merkezinden ders almak işinizi kolaylaştıracaktır. Sınav başarısı için sadece öğrenmenin yeterli olmadığı sınav tecrübesinin önemli olduğu açıktır. Hazırlanırken sınavda hangi konular çıkabilir, önem verilmesi gereken yerler nedir, zaman nasıl kullanılır gibi konularda yardım almak gerektiği açık.

Gelelim şimdi matematikte nasıl başarılı olabilir sorusuna. Aslında çözüm çok basittir.

  • Öncelikle sınav konularının alt kazanımlarını matematik alanında uzman olan bir öğretmenle beraber belirlemelisiniz. Yani ben bu konuda neler öğreneceğim sonrasında hangi soruları çözmem gerekiyor gibi soruları belirleyin.
  • Sonrasında özel ders ya da kurs alacağınız öğretmenle iyi bir plan yapın. Hangi konu hangi tarihte öğrenilecek, konu bitince kaç soru çözülecek…
  • Her kazanımla ilgili yeteri kadar soru çözdüğünüzden emin olun. Çok soru çözmenin size sınavda zaman kazandıracağını hep hatırlayın.
  • Çözdüğünüz bir testte doğru yaptığınız sorulardan ziyade yanlış yaptığınız ya da yapamadığınız sorular önemlidir. Kesinlikle bu soruları özel ders veya kurs hocanıza sormalısınız. Böylece takıldığınız noktaları aşabilirsiniz

Genel olarak matematik dersinde sınav netlerinizi arttırmanız; planlı ve azimli çalışmanıza ayrıca bu uzun yolda size yardımcı ve yol gösterebilecek alanında uzman bir özel ders ya da kurs öğretmeni bulmanıza bağlıdır.

Peki en yakın ve en iyi kurs merkezlerini nasıl bulacaksın? Kapı kapı gezmek ve kurs merkezi bulmakla vakit harcamak istemiyorsun. Sadece arkadaşından öneri almak istemiyor musun? İnternetten aradığında sürekli aynı kurs merkezleri mi çıkıyor?

kent üniversitesi bölümleri

Size internetten kurs bulacağınız etkili bir kaynak önereceğim. http://www.kursbudur.com adından da anlaşılacağı üzere en uygun kurs merkezini ve özel ders vereni bulmanızı sağlayan bir site.

Aradığınız kurs veya özel ders talebini gönderiyorsunuz, teklifler ayağına geliyor. Böylece zaman kaybetmeden fiyat karşılaştırıp en uygun kursu seçebiliyorsun. Daha da güzeli tüm bu işlemlerin ÜCRETSİZ olması. 

Özel Ders Teklifi Almak İçin Tıkla! Fiyat karşılaştır, Zaman Kazan