3 Üniversitede Daha Tıp Fakültesi Kuruldu

3 üniversitede daha tıp fakültesi kuruldu. 92 tıp fakültesinin sayısı 3 yeni tıp fakültesi daha kurulması kararının alınmasıyla birlikte 95’e yükseldi.

Bazı yükseköğretim kurumlarına bağlı olarak fakülte kurulması ve kapatılması ile bağlantı ve adlarının değiştirilmesi hakkındaki kararlar Resmi Gazete’de yayımlandı.3 ÜNİVERSİTEDE DAHA TIP FAKÜLTESİ KURULDUBuna göre Atılım Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Tıp Fakültesi, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Tıp Fakültesi ve Üsküdar Üniversitesine bağlı Tıp Fakültesi kuruldu.

KAPATILAN FAKÜLTEDE OLDUadana özel üniversiteler

Lokman Hekim Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı olan Mühendislik Fakültesi kapatıldı.

Aksaray Üniversitesi Rektörlüğü bünyesinde bulunan Şereflikoçhisar Uygulamalı Teknolojive İşletmecilik Yüksekokulunun Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörlüğüne bağlanması kararlaştırıldı.8 sınıf teog din kültürü konuları

MERKEZİ İZMİR’E TAŞINACAK

İstanbul’da bulunan İstanbul Kavram Meslek Yüksekokulunun merkezinin İzmir’e taşınması ve adının İzmir Kavram Meslek Yüksekokulu olarak değiştirilmesi kararı alındı.

TIP FAKÜLTESİ SAYISI KAÇ OLDU

Geçtiğimiz ocak ayında Tıp fakültesi dekanları YÖK’te toplanmış ve sorunlar ile çözüm yolları tartışılmıştı. YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç da burada yaptığı konuşmada tıp fakültelerinin sayılarıyla ilgili bilgi vermişti.

Buna göre tıp eğitimi sürdüren 92 fakülte bulunuyor. Bunların 69’u devlet, 23’ü ise vakıf üniversitelerinde bulunuyor. 10’u vakıf olmak üzere 68’inde ise öğrenciler intörlük eğitimi görüyor. 44 devlet üniversitesindeki tıp fakültesinin ise kendisine ait hastanesi var.

Kaynak:Pervin kaplan