Afyonkarahisar’daki Üniversiteler ve Taban Puanları

Afyonkarahisar’daki Üniversiteler ve Taban Puanları

Çağdaş bir üniversitenin iyi bir eğitimin yanında sosyal etkinlikler yoluyla da oluşacağının bilincinde olan üniversite, bu doğrultuda birçok etkinliğe önderlik etmektedir. Akademik yıl içinde çeşitli konularda seminer, sempozyum, konferans, panel ve söyleşiler düzenlenmektedir.

bilgisayar programcılığı taban puanlarıÖğrencilerin oluşturdukları kulüplerde sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler üniversite tarafından desteklenmektedir. Her yıl mayıs ayında üniversitenin geleneksel bahar şenlikleri düzenlenmektedir. Şenlikler kapsamında gerçekleştirilen panayır, spor turnuvaları, defileler ve gösterilerde büyük coşku yaşanmaktadır.

Çok yönlü bireyler yetiştirmenin amaçlandığı üniversitemizde kültür ve sanat etkinliklerine de ağırlık verilmektedir. Üniversite bünyesinde bulunan Atatürk Kültür Merkezi, M. Rıza Çerçel Kültür Merkezi, akademik birimlerimizde yer alan salonlar bu tür etkinlikler için kullanılmaktadır. Salonlar öğrenci ve öğretim elemanlarının her türlü kültürel ve sanatsal etkinliğine cevap verecek kapasite ve donanımdadır. Öğrenciler Afyonkarahisar’da bulunan sinema salonları ile de gösterimde olan filmleri takip edebilmektedirler.

Tüm kampuslerde öğrencilerin spor yapmasına imkan veren spor tesisleri de bulunmakta ve oluşturulan takımlarda genç sporcularımız spor yapabilmektedir. Öğrencilerimiz futbol, basketbol, voleybol, tenis, masa tenisi badminton, atletizm, ritmik jimnastik, step dağcılık, boks, güreş, tekvando ve karate sporlarını yapabilmekte ve takımlara girerek turnuvalara katılmaktadırlar.

ankara hacı bayram veli üniversitesi taban puanları 2018

  1. Afyon Kocatepe Üniversitesi 
  2. Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi