Ağrı’daki Üniversiteler ve Taban Puanları

Ağrı’daki Üniversiteler ve Taban Puanları
Merkez kampüs Ağrı’da bulunur.

Günlük ihtiyaçların önemli bir bölümünü yemekhane, kafeterya, spor salonu, atölye ve garajlar, tiyatro ve sinema salonları, sosyal tesislerden karşılayabilirsin.

Öğrenci Kulüpleri ve EtkinlikleriUluslararası İlişkiler, Öncü, Keşşaf İzcilik, Basın Yayın ve Sanat, Fotoğrafçılık ve Doğa, Tiyatro, Eğitim ve Kültür, Ensar Kulüpleri gibi farklı alanlarda faaliyet gösteren 8 kulüp bulunuyor.

Basketbol, voleybol, bilardo ve hentbol müsabakaları, bahar şenlikleri, piknik, tarih-kültür gezileri, konserler, halk oyunları, resim, el sanatları, fotoğrafçılık, satranç, şiir, tiyatro, bilim benlikleri, Nevruz Bayramı Üniversite’nin geleneksel etkinliklerindendir. Üniversitelerarası yapılan kayak, masa tenisi, atletizm, voleybol, basketbol, karate, güreş, salon futbolu, bilek güreşi turnuvalarına katılabilirsin.

Kütüphane

Ana kampüste bulunan kütüphane, akademik yıl boyunca 7/24 kullanıma açık.

Sanat

Konferans ve sergi salonunda kulüp faaliyetleri, tiyatro, sinema günleri, konser, sempozyum, konferans ve panel gibi birçok sanat ve kültür etkinlikleri organize edilir.

özyeğin üniversitesi özel mi

Spor

İlgi ve yeteneğin doğrultusunda Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Kültür Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen spor takımının seçmelerine katılabilirsin. Kampüste yer alan tenis kortlarından, basketbol ve voleybol sahalarından yararlanabilirsin.

Yurt

Dileyen öğrenciler kampüsün içinde ve dışında bulunan öğrenci konuk evlerinde kalabilir. Aylık yurt ücreti 600 TL’dir.

Sağlık

Kampüste Sağlık Merkezi bulunur.

  1. Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi