Almanca mı, Fransızca mı, Rusça mı Yoksa Hala İngilizce mi? Hangi Dili Öğrenmeli?

Almanca mı, Fransızca mı, Rusça mı Yoksa Hala İngilizce mi? Hangi Dili Öğrenmeli?

istanbul ataşehir üniversitesi

Kendini geliştirmek ve iş hayatına donanımlı bir şekilde hazırlanmak isteyenler için dil öğrenimi oldukça önemli konulardan biridir. Geçtiğimiz yıllarda yabancı dil olarak pek çok yer İngilizce kriterine önem verirken artık Fransızca, Rusça ve Almanca gibi dillerde oldukça önemi artmış olan alternatifler arasındadır. Sadece tek bir derse ağırlık vererek öğrenecek olanlar için ise seçim yapmak gerekmektedir. Bunun için Üniversitede okunan bölüm ya da çalışılacak iş alanları dikkate alınarak hangi dilin öğrenilmesi gerektiği konusunda etkili bir karar varılabilir.Bir kişinin birden fazla dil öğrenmeye kabiliyeti olsa da sadece birine ağırlık vererek o dili ana dili gibi öğrenmeye çalışmak iş hayatında pek çok getirileri olacaktır. Birden çok dili başlangıç seviyesinde bilmek yerine sadece bir dili oldukça iyi öğrenmenin faydası her alanda görülecektir. Ancak iyi derece de İngilizce ya da Fransızca öğrenmek için özel ders almak kaçınılmaz gerekliliklerden biridir. Bu noktada verdiği hizmet ile isteyen herkesin dilediği yabancı dili öğrenmelerine olanak sunan https://preply.com/tr/ adresi Skype üzerinden istenen dersin özel dersini almayı mümkün kılmaktadır. Binlerce insanın tercih ettiği bir site olarak yabancı dil öğrenmek, hem de o dili konuşan eğitmenlerden almak öğrenilen dilin kalıcı ve verimli olmasını sağlamaktadır.

Almanca?

Avrupa ülkelerinin en çok tercih ettiği dillerden biri olan Almanca, ülkemizde de pek çok sektörde önemi giderek artan dillerde biri halini almıştır. Biyokimya, mühendislik ve fizik gibi alanlarda eğitim alanların ikinci bir dil olarak Almancayı tercih etmeleri kariyerlerinin şekillenmesinde oldukça etkili olacaktır. Özellikle ticari alanlarda sıkça tercih edilen Almanca İngilizce ’den hemen sonra gelen önemli yabancı dillerden biridir.

Fransızca?

İkinci bir dil olarak pek çok kişi İngilizce dışında Fransızca öğrenmeyi tercih etmektedir. Dünya genelinde yaygın bir dil olmasının yanı sıra öğrenmesi ve anlaması kolay bir dil olması genellikle tercihlerin Fransızcadan yana olmasına neden olmaktadır. Bu noktada kariyeri için Fransızca öğrenmeyi önemli bir gereklilik olarak görenler Preply sitesi aracılığı ile Fransızca özel dersi alabilirler.

Rusça?

Rusça bilen kişiler için ilerleyebilecekleri pek çok kariyer sahası bulunmaktadır. Bu sebeple yabancı dil seçeneği olarak Rusçayı tercih etmek avantaj sağlayacaktır. Dünya genelinde yaklaşık 200 milyona yakın kişi Rusça dilini konuşmaktadır. Bu doğrultuda rusça öğrenmek ekonomik ve kültürel anlamda oldukça faydalı olacaktır. Rusça öğrenmek için en etkili yöntemlerden biri olan özel ders almayı birebir yerine online olarak almak ekonomik yönden daha uygun fiyata dil öğrenmeyi sağlayacaktır. Preply sitesi üzerinden Rusça eğitmenlere istek göndererek istenilen zamanda ve sürede özel ders almak mümkündür. Rusça bilenler için özel sektörde olduğu kadar devlet alanında da üst düzey mevkilerde kariyer yapmak mümkündür. Hangi dili öğrenmesi gerektiği konusunda kararsızlık yaşayanlar dillerin sağlayacakları avantajları ve zorluk derecelerini göz önüne alarak karar verebilirler.

Preply İle Online Almanca Öğrenmek

Yabancı dil için tercihini Almancadan yana yapanlar için önlerinde kısıtlı seçenekler bulunuyor. Bunlar arasında Almanca kursları ya da özel ders almaktır. Oldukça uzun süren Almanca kurslarından bir süre sonra sıkılmak söz konusu olacağı için ya da yeterli olmayacağı için özel ders almak gerekecektir. Online olarak özel ders almayı sağlayan Preply internet sitesi ise tercih edilebilecek etkili ve ekonomik seçenekler arasındadır. Birde çok dil seçeneği mevcut olan site üzerinden Almanca dilini seçerek Anadili Almanca olan kişilerden bu dili öğrenmek mümkündür. Dünyanın her yerindeki dil öğrenmek isteyenler için geçerli olan bu olanağa sahip olmak için İnternet bağlantısı ve Skype kullanıcısı olmak yeterlidir. Birkaç adımda gerçekleştirilmesi mümkün olan kayıt sonrasında binlerce eğitmen arasından istenen seçilerek hemen Almanca öğrenmeye başlanabilir.

Preply İle Online Fransızca Öğrenmek

Günümüzde pek çok şeyin online olarak karşılandığı göz önüne alındığında, internet üzerinden gerçek kişiler aracılığı ile özel ders almak da şaşılacak imkanlardan biri değildir. Preply sitesinde yer alan Fransızca eğitmenlere istek göndererek onlarla iletişime geçmek Fransızca dilini ana dili gibi konuşan kişilerden ders almayı sağlayacaktır. Öğrenilmesi gereken yabancı diller arasında önemi ve iş alanı giderek artan bir dil olarak Fransızcayı zorlanmadan Skype üzerinden öğrenmek oldukça kolaydır. Ders zamanlarını ve süresini kendinizin belirleyeceği özel dil eğitimi almak zorlanmadan ve sıkılmadan dil öğrenmeyi sağlayacaktır. Birebir özel dil derslerine nazaran kolaylıkları ve faydaları daha çok olan preply.com/tr  sitesi ile isteyen herkes Fransızca öğrenebilir.

Preply İle Online Rusça Öğrenmek

Çalışırken ya da okul yaşamı devam ederken mevcut dillerin dışında başka dil de öğrenmek pek çok kişinin hayalini kurduğu olanaklardan biridir. Ancak özel ders almak hem maliyetli hem de zaman alıcı olduğu için Rusça gibi dilleri öğrenmek sürekli ertelenmektedir. Ertelenen Rusça eğitimini oldukça kolay bir şekilde almayı sağlayan Preply sitesi tercihini Rusçadan yana yapanların bir tıkla istedikleri öğretmeni seçerek hemen dil öğrenmeye başlamalarını sağlamaktadır. İş hayatında önemli bir özgüven unsuru niteliğindeki Yabancı dilleri öğrenmeyi ve konuşmayı mümkün kılan online özel dersler sayesinde akıcı bir yabancı dille konuşmak ve başkaları ile iletişim kurmak mümkün olacaktır.

Ülkemizde çok detaylı bir yabancı dil eğitimi kanunu bile olsa, hala dil eğitminde çok gerilerdeyiz maalesef. Ama, sanıyoruzki Preply gibi teknolojiler sayesinde bu sorun ortadan kalkacaktır. Sizde bu teknolojiye bir göz atın!