Ankara’daki Öğrenciler İçin Kiralık Daire Bulma Önerileri

Farklı bir şehirde üniversite okuyacak olan öğrenciler için en sancılı süreçlerden biri kiralık daire bulmaktır. Özellikle büyük şehirlerde kiralık daire bulmak daha da zorlu bir durum haline gelir.

çin dili ve edebiyatıAslında büyük şehirlerde küçük bir şehre göre daha fazla daire seçeneği vardır ama her bir dairenin dolaşılması mümkün olmadığından kişiler genellikle ilk beğendikleri daireyi tutma eğiliminde olurlar. Zingat.com sayesinde şimdi emlakçı emlakçı dolaşma sorunu geride kaldı, artık beğendiğiniz kiralık daireye ulaşmanız çok daha kolay.Ankara üniversitelerinden birini kazandıysanız ve öğrenci yurtlarının kontenjanları da dolmuşsa,  Ankara kiralık daire arama süreciniz başlamış demektir. Ankara’da kiralık daire bulmak için artık sokak sokak gezmenize gerek yok. Zingat.com’daki binlerce kiralık daire ilanının içerisinde detaylı bilgilere ulaşabilir, beğendiğiniz ev için gayrimenkul danışmanı ile gönül rahatlığıyla irtibata geçebilirsiniz. Ankara’da kiralık daire arayan öğrenciler için ilk önerimiz Zingat.com’daki kiralık daire ilanlarına göz atmaları olacak.

Gelelim Ankara’da kiralık daire arayan öğrenciler için hazırladığımız diğer önerilere. Öncelikle ikamet edeceğiniz ilçeye karar vermeniz gerekiyor. İkamet edeceğiniz ilçe yaşam standartlarınıza uygun olmalı, buradaki dairelerin kira fiyatları bütçenizi aşmamalı ve elbette yaşayacağınız evin konumu gideceğiniz üniversiteye yakın olmalı. Elbette evin konumu ve kira fiyatları arasındaki dinamik değişken, burada tercih biraz size kalıyor. Okulunuza yakın bir evde kalıp yüksek bir kira bedeli mi ödeyeceksiniz ya da bütçenizi esnetmeyip okulunuza biraz daha uzak bir konumda mı yaşayacaksınız? Tercihinize göre ilçe seçiminizi yapabilirsiniz.Yaşayacağınız yerin sosyo-ekonomik durumu da oldukça önemli. Ankara’daki öğrencilerin büyük bir kısmı Sincan ilçesinde yaşamayı tercih ediyor. Aslında Sincan, Ankara’nın köklü üniversitelerine konum olarak çok yakın değil. Ancak Zingat.com bölge raporuna göre Sincan’daki kiralık dairelerin fiyat ortalaması 550 TL civarında. Bu uygun fiyatlar, öğrencilerin büyük bir kısmının yaşamak için Sincan kiralık daire seçeneklerini tercih etmelerine neden oluyor. Kalabalık bir ilçe olan Sincan’da toplu taşıma olanakları da oldukça gelişmiş durumda. Aynı durum Pursaklar kiralık daire seçenekleri için de geçerli. Pursaklar, konum olarak üniversitelere çok yakın olmasa da, dairelerin kira fiyatları öğrenciler için oldukça uygun. Eğer sizin için de bütçe bir numaralı meseleyse öncelikle uygun fiyatlı ilçeleri araştırmalısınız. İsteğinize göre bir arkadaşınızla eve çıkarak kira bedelinizi daha da aşağıya çekebilirsiniz. Ankara’daki tüm ilçelerin kiralık daire fiyat ortalamasını görmek için Zingat.com Bölge Rapor’undan faydalanabilirsiniz. Bunun için sitedeki alanlarda yaşamak istediğiniz ilçeyi ve mahalleyi kolayca işaretlemeniz yeterli.

Ankara’da kiralık daire tutmak isteyen öğrencilerin göz önünde bulundurması gereken bazı başka noktalar da var. Eğer yaşamak istediğiniz ilçeye karar verdiyseniz, şimdi evlerle ilgili detaylı bilgilere sahip olma zamanınız gelmiş demektir. Öncelikle ek masrafları öğrenmelisiniz. Apartman aidatı, otopark bedeli, ısınma fiyatları ve eve girişte yapılacak masraflar beklenmedik seviyelere ulaşabilir. Görüştüğünüz gayrimenkul danışmanından bu bilgileri evinizi tutmadan önce öğrenmelisiniz. Ayrıca eğer ev sahibiniz evde bazı düzeltmeleri kendisi yapmayı kabul ettiyse, bu taahhütleri kendisinden yazılı olarak almayı ihmal etmeyin. Aksi takdirde verilen sözler, sözde kalabilir. Taşınmak istediğiniz ev ve evinizin içinde yer aldığı bina ile ilgili en detaylı, güncel ve doğru bilgileri Zingat.com’dan öğrenebilirsiniz. Siz de Ankara’da kiralık daire arayan bir öğrenciyseniz, şimdi Zingat.com’a girin, beğendiğiniz daireleri belirleyin ve evinize taşınmadan önce sözleşme yapmayı ihmal etmeyin.