Ardahan’daki Üniversiteler ve Taban Puanları

Ardahan’daki Üniversiteler ve Taban Puanları
Yerleşkesi Ardahan’da bulunan üniversitenin kampüsünde İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, Eğitim Fakültesi, İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi ve Enstitüler yer alır.

ziraat mühendisliği taban puanları 2016

Şehir merkezinde bulunan kampüslerde günlük ihtiyaçların önemli bir bölümünü yemekhane ve kafeterya, spor salonu, tiyatro ve sinema salonları, sosyal tesislerden karşılayabilirsin.Öğrenci Kulüpleri ve Etkinlikleri

Basın ve Yönetim, Dağcılık, Genç Gönüllüler, Havacılık, İşletme Çevre ve Tema Kulüpleri gibi farklı alanlarda faaliyet gösteren 30 kulüp bulunuyor.

Kütüphane

Ana kampüste bulunan kütüphane, akademik yıl boyunca hafta içi 08.00-17.00 saatleri arasında açık.

Sanat

türkiyede en çok iş bulan meslekler

Konserler, fotoğrafçılık, tiyatro, sosyal sorumluluk projeleri, halk oyunları, konferans ve sergi salonunda kulüp faaliyetleri, sinema günleri, konser, sempozyum, konferans ve panel gibi birçok sanat ve kültür etkinlikleri organize ediliyor.

Spor

Yanlızçam Tesislerinde kayak yapabilir, kampüste yer alan futbol ve voleybol sahalarından yararlanabilirsin.

Yurt

periyodik sistem konu anlatımı ygs

Üniversite kampüsüne yürüme mesafesinde kız ve erkek öğrenciler için Kredi ve Yurtlar Kurumu’na ait öğrenci yurtları var. Ayrıca Çıldır Meslek Yüksekokulu’na 200 metre uzaklıktaki yurtta kalabilirsin.

Sağlık

Kampüste bulunan sağlık merkezlerinden yararlanabilirsin.

  1. ARDAHAN ÜNİVERSİTESİ