AYAK BAKIM ÜRÜNLERİ

AYAK BAKIM ÜRÜNLERİ

Yılın bütün zamanlarında düzenli olarak ayak bakımı yapmamız gerekse de ayaklarımızın en çok dikkat çektiği dönem yaz aylarıdır. Çoğunlukla da yaz aylarında ayak bakımımızı yapmamız gerektiği aklımıza gelir. Ayak bakımımızı yaparken de dikkat etmemiz ve bilmemiz gereken bazı önemli detaylar vardır. Bu detaylar işimize fazlasıyla yarayacaktır. Bu detayları dikkatle inceleyerek uygularsak doğru bir şekilde ayak bakımımızı yapabiliriz. Örneğin pedikürümüzü yaparken dikkat etmemiz gereken şey cildimizi hiç tahriş etmeden, sağlıklı, hijyenik ve enfeksiyon oluşumuna yol açmadan yapmaktır.

bankacılık taban puanları 2017Ayak bakımımızın ilk aşaması yumuşacık ve rahatlamış ayaklar için birebir olan ayak banyosudur. Bu işlem için öncelikle derin ve geniş bir kap almamız gerekmektedir. Ardından bu kabın içine ılık su eklemeli sonrasında da ayak banyo tuzunu katmalıyız. Hepimizin evinde bulunan birkaç ürünü de ayak banyo suyumuza katabiliriz. Bu ürünler; karbonat, limon suyu ve sirkedir. Bu malzemeler ayaklarımızdaki sert derinin anında yumuşacık olmasını sağlayacaktır. Ilık su ile ayaklarımızı yaklaşık olarak yirmi dakika dinlendirdikten sonra pedikür işlemine geçebilirsiniz. Ayak banyosu işlemine başlamadan hemen öncesinde ojeniz varsa bunları çıkarmayı unutmamalısınız. Ayak banyosunun ardından ayak bakım ürünlerinde yer alan ayak peelingi yaparak ayak derinizdeki ölü hücrelerden kurtulabilirsiniz. Ardından da ponza taşı kullanarak topuklarda ki sertleşmenin önüne geçebilirsiniz. Ponza taşını çok bastırmadan, dairesel hareketler yardımı ile kullanmanız gerekmektedir. Sonrasında da tırnak çevresi bakımınıza geçebilirsiniz. Bu işlemde de tırnak etlerinizi geriye doğru ittirerek tırnak etinizi temizleyebilirsiniz. Bir diğer işlemde tırnak kesimi işlemidir. Tırnaklarınızı mümkün olduğunca düz ve tırnağınızın şekline uygun olarak kesmeniz gerekmektedir. Ayak bakımınızı tamamlarken atlamamanız gereken bir diğer şey ise oje uygulamaktır. Bakımımızın son işlemi de ayaklarımızı nemlendirmektir. Nemlendirici bakım losyonunuzu bütün ayağınıza uygulayarak ayak bakım işleminizi tamamlamanız gerektiğini unutmayınız. Kuru bir cildiniz var ise de bu cilt tipine uygun olarak yoğun bakım ve nem içeren nemlendirici kremleri kullanmalısınız.

Ayak bakımınız da dikkat etmeniz gereken şeyler vardır. Bunların başında tırnaklar ve tırnakların sürekli ojeli kalması gelmektedir. Eğer ki tırnaklarınızda sürekli olarak oje kalıyorsa bu durum tırnağınızın sağlıklı bir şekilde hava almasını engellemektedir. Bu sebeple de dikkat etmemiz gereken şey haftada en az 2 kere olmak koşuluyla ojesiz kalmaktır. Oje sürmediğiniz günlerde de tırnaklarınızın bakımını ayak bakım ürünleri ile yapabilirsiniz. Bir diğer ayak bakım önerimiz ise ayak kokusu ve ter ile ilgilidir. Ayak kokusu ter ve bakterinin ürediği koşullarda ortaya çıkmaktadır. Yine bunun içinde uygun ayak bakım ürünlerini tercih ederek ayak kokusunun önüne geçebilirsiniz. Eğer tırnak mantarınız var ise de beyaz sirke kullanabilirsiniz. Bu alternatif bir yöntem olacaktır. Bunun dışında ayak bakım ürünleri tırnak mantarlarını da ortadan kaldırmaya birebir yetecektir. Düzenli uyguladığınız şekilde tırnak mantarının önüne geçebilirsiniz. Unutmamanız gereken en önemli öneri de pedikürünüzü yaparken kullandığınız aletleri her kullandığınız zamandan sonra mutlaka dezenfekte etmelisiniz. Bunu alışkanlık hale getirmeli ve hatta bu aletleri ortak kullanmaktan da kaçınmalısınız. Çünkü bulaşıcı hastalıklar en çok pedikür ve manikür setlerinin ortak bir şekilde kullanılmasıyla çok kolay bir şekilde geçebilmektedir. Ayak bakımında öncü marka foot doctor dur.

Ayak bakımımızda en çok ayakların hijyenine, düzenli yıkanmasına ve sonra da kurutulmasına dikkat etmek gerekmektedir. Ayak sağlığınız içinde mutlaka nemlendirici ayak bakım ürünlerini kullanmanız gerekmektedir. Ayak terlemesi içinde bu soruna özel olarak formüle edilen ayak bakım ürünlerini tercih etmeyi unutmamanız gerekmektedir. Ayak terlemesine karşı olan ürünler ayaklarınızın kuru olmasını sağlar. Bu sayede de ayaklarınız da koku oluşumunun da önüne geçilmiş olur. Ayaklarınızın bakımına ve temizliğine dikkat etmenin yanında ayaklarınızı havalandırmalı ve uzun süre de aynı ayakkabıyı kullanmamaya dikkat etmelisiniz. Bütün ayak sorunlarınıza karşı mücadeleyi bunlar için özel formüle edilmiş ayak bakım ürünlerini kullanarak kontrol altına alabilirsiniz.

kelime grupları pdf

https://www.dermoeczanem.com/ayak-bakimi