Bakan Yılmaz’dan LYS mesajı

  Bakan Yılmaz’dan LYS mesajı

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 10-18 Haziran 2017 tarihleri arasında 5 oturumda gerçekleştirilecek olan Lisans Yerleştirme Sınavı’na (LYS) katılacak… Bakan Yılmaz’dan LYS mesajı

 Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 10-18 Haziran 2017 tarihleri arasında 5 oturumda gerçekleştirilecek olan Lisans Yerleştirme Sınavı’na (LYS) katılacak öğrencilere başarılar diledi.Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, yayımladığı mesajla LYS’ye girecek adaylara başarılar dileyerek, “10-18 Haziran 2017 tarihleri arasında 5 oturumda gerçekleştirilecek olan Lisans Yerleştirme Sınavı’na (LYS) katılacak tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum. Yarınlarımıza yön verecek sevgili öğrencilerimiz, sizlerden bu sınavı yükseköğretim hayatınızla ilgili hedeflerinize ulaşabileceğiniz bir fırsat olarak görmenizi ve emeklerinizin karşılığını alarak gelecek yolunda attığınız bir adım ve güzel bir başlangıç olarak değerlendirmenizi istiyorum. Siz gençlerimiz bizler için de çok kıymetlisiniz. Sizler, bizim geleceğimizsiniz ve bu ülkenin güçlü yarınlarını sizler inşa edeceksiniz. Unutmayın ki gireceğiniz tüm sınavlar, başarı yolunda yalnız birer basamaktır ve sınavınız nasıl sonuçlanırsa sonuçlansın hiçbir sınav asla sizin değerinizi belirlemeyecektir” ifadelerini kullandı.

Yılmaz, mesajının devamında şunları kaydetti: Bakan Yılmaz’dan LYS mesajı

“Uzun ve yorucu bir süreçte büyük bir azim ve özveriyle bu sınava hazırlandınız ve elinizden gelen gayreti gösterdiniz. Stresten uzak, dinlenmiş ve olumlu düşünceler içerisinde gireceğiniz bir sınavda daha başarılı olacağınızı unutmayın. Sınav günü sürecinizi olumsuz etkilememesi açısından da zamanı doğru değerlendirmeli, tüm tedbirlerinizi almalı ve sınava geç kalma riskini ortadan kaldırmalısınız. Başaracağınıza olan inancınızı ve özgüveninizi hiç kaybetmeyin. Şunu bilin ki her zaman yanınızda olan aileleriniz ve tüm sevenleriniz bu süreçte de yanınızda olacak ve size destek verecektir. Eğitim hayatınız boyunca gösterdiğiniz gayretin karşılığını alarak belirlediğiniz hedeflere ulaşabileceğiniz başarılı bir sınav süreci geçirmenizi diliyor, sınava katılacak tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum.” Bakan Yılmaz’dan LYS mesajıbilişim sistemleri mühendisliği taban puanları 2017

GEÇTİĞİMİZ AYLARDAKİ 15 DAKİKA AÇIKLAMASI

Konu hakkında ÖSYM Başkanı’nı aradığını aktaran Bakan Yılmaz, şöyle konuştu:insan kaynakları yönetimi puanları

“ÖSYM Başkanımızın söylemiş olduğu şu, ‘Sınava girerken sınav giriş kimlik belgesi veriyoruz. Bu sınav giriş belgesini kişiler internet üzerinden alıyor. İnternet üzerinde bu kimlik belgesi verilmeden önce mutlaka orada uyarı olduğunu, (15 dakika önce orada olmayı taahhüt ediyorum), (Orada mutlaka olacağım) diyerek buton var. O butona bastıktan sonra kimlik kartının alınacağı.’ Dolayısıyla ‘Okudum, anladım, bastım, evet’ diye vatandaşları bilinçlendirme ancak buna evet derseniz size kimlik veriliyor.”

“Hiçbir şey yokmuş da gelenleri 15 dakika almadım, benim haberim yoktu gibi bir yaklaşım doğru değildir.” diyen Bakan Yılmaz, şunları kaydetti:

“Böyle bir şey olmuş, kişiler hata yapmış, hataların da bedeli biraz ağır olmuş. Ne yapmak lazım, bir dahaki yıllarda mutlaka 15 dakika önce değil, yarım saat önce orada olmak lazım. Genel kural şu, ‘08.00’de gel’, ‘Gelemiyorum’. O halde ‘08.00’de gelemiyorsan 07.00’de gel’ derler. Dolayısıyla biraz daha erken inşallah. Rahatsız edici bir görüntü var ancak bu görüntü gelecek yıllar için bu süreye çok daha uymayı zorunlu hale getirecektir.”