Bingöl’deki Üniversiteler ve Taban Puanları

Bingöl’deki Üniversiteler ve Taban Puanları

Yerleşkesi Bingöl’de bulunan Bingöl Üniversitesi’nde bütün fakülteler ve yüksekokullar kampüs alanı içinde bulunuyor. Kampüs alanı içinde bulunan kafeterya ve yemekhaneden günlük ihtiyaçlarını karşılayabilirsin.

Öğrenci Kulüpleri ve EtkinlikleriBingöl Üniversitesi’nde farklı ilgi alanlarına hitap eden 30’dan fazla öğrenci kulübü bulunuyor: Toplum Gönülleri Kulübü, Medeniyet Kulübü, Hayırda Yarışanlar Kulübü, Armoni Müzik Kulübü Çevreci ve Gençlik Öğrenci Kulübü, İş Sağlığı ve Güvenliği Kulübü, Medya ve İletişim Kulübü, Moleküler Biyoloji ve Genetik Kulübü, Kültür ve Sanat Kulübü bunlardan bazıları.

Üniversite yönetimi ve öğrenci kulüpleri tarafından düzenlenen konferans, seminer, panel, sinevizyon, kitap tanıtım ve imza günleri ile sende kendini geliştirebileceğin sosyal bir çevre bulabilirsin.

Kütüphane

Bingöl Üniversitesi Selahaddin-i Eyyubi Kütüphanesi’nde istediğin kaynaklara ulaşabilirsin. Kütüphanede bilgisayar, kablosuz internet ve okuma salonu var. Ayrıca fakültelerin kendi alanlarına yönelik kütüphaneleri de bulunuyor.

Kariyer Merkezi

Bingöl Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu bünyesinde oluşturulan ve bir web otomasyon sistemi olan Kariyer Gelişim Merkezi’nin (KAGEM) sitesinden yayınladıkları ilanları takip edebilir, kariyerini planlama konusunda bilgi alabilir, çeşitli programlara katılıp kariyerini geliştirebilirsin.

Spor

Üniversite kampüsünde bulunan kapalı ve açık spor tesislerinde (tenis kortu, voleybol, basketbol sahası, halı saha) ilgi duyduğun bir spor dalında boş zamanını değerlendirebilirsin.

Yurt

Üniversite kampüsüne bitişik yürüme mesafesinde kız ve erkek öğrenciler için Kredi ve Yurtlar Kurumu’na ait öğrenci yurtları var, dilersen burada kalabilirsin.

çeviribilim taban puanları 2018

Sağlık

Bingöl Üniversitesi sağlık biriminin sunduğu birinci basamak sağlık hizmetlerinden ücretsiz olarak faydalanabilirsin.

  1. BİNGÖL ÜNİVERSİTESİ