Bitlis’deki Üniversiteler ve Taban Puanları

Bitlis’deki Üniversiteler ve Taban Puanları

Yerleşkesi Bitlis’te bulunan Bitlis Eren Üniversitesi;

  • Fen-Edebiyat, İktisadi İdari Bilimler, Mühendislik Mimarlık, Güzel Sanatlar ve İslami İlimler Fakültesi’nin, Sağlık Yüksekokulu’nun, yurtların, spor salonlarının ve laboratuvarların bulunduğu Rahva Yerleşkesi,  • Adilcevaz Meslek Yüksekokulu’nun bulunduğu Adilcevaz Yerleşkesi,

  • Tatvan Meslek Yüksekokulu’nun bulunduğu Tatvan Yerleşkesi,

  • Ahlat Meslek Yüksekokulu’nun bulunduğu Ahlat Yerleşkesiyle toplam 4 kampüsten oluşur.

Bitlis merkezde bulunan Rahva Yerleşkesi’nde yıl boyunca düzenlenen etkinliklere, kurslara, sportif aktivitelere katılabilir kendini istediğin alanda geliştirebilirsin. Günlük ihtiyaçlarını kampüs alanı içinde bulunan kantin ve kafeteryadan karşılayabilirsin.

Öğrenci Kulüpleri ve Etkinlikleri

Organizasyon, Su Sporları, Dağcılık Doğa Sporları ve Gezi, Müzik, Satranç ve Bilinçli Gençler Kulüpleri vb. 12 adet öğrenci kulübü bulunur.

Her yıl düzenlenen kariyer günleri ve bahar şenlikleri eğlenceli olmasının yanında alanında hem uzman hem ünlü kişileri tanıma fırsatı yaratmasıyla üniversitenin gelenekselleşen etkinlikleri arasında yer alıyor.

Kütüphane

Rahva Yerleşkesinde bulunan M. Fuad Sezgin Kütüphanesi’ni mesai saatleri içinde hizmet verir.

Kariyer 

Bitlis Eren Üniversitesi bünyesinde oluşturulan ve bir web otomasyon sistemi olan Kariyer Planlama sitesinden yayınlanan ilanları takip edebilir, kariyer planlama konusunda bilgi alabilir ve kariyer etkinliklerine katılabilirsin.

Sanat

Yıl boyunca çok çeşitli konferans, sergi, panel, sempozyum, film gösterimi ve festivallere ev sahipliği yapan üniversitede sen de sanatsal aktivitelere katılabilirsin.

Spor

başkent üniversitesi puanları 2017

Bitlis Eren Üniversitesi’nde doğa koşullarının sunduğu başta kayak olmak üzere kış sporları ve çok çeşitli su sporlarını – kano, yelken- bir arada deneyimleyebilirsin. Ayrıca futbol, badminton, basketbol, voleybol, uzakdoğu sporları, halk oyunları gibi birçok branşta oluşturulan takımlara sen de katılabilirsin.

  1. BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ