Bu Senin Savaşın

Özge OYLUM-ÜniversiteGo Yazarı

Hepimizin bir hayali var ve o hayale ulaşabilmek için bu zorlu süreçten geçmek zorundayız.

Aslında ben bu zorlu yola şu ismi koydum “BU BENİM SAVAŞIM” evet bu bi tek benim değil bu  hepimizin savaşı zorlu bir savaş ya bu savaşta kazanıcaz ya da bu savaşın kurbanı olacağız ama biz buna asla izin vermeyeceğiz kazanmaktan başka çaremiz yok.Kimse oturduğu yerden Avukat,Doktor,Mühendis,Öğretmen olmadı herkesin bir hayali var ve o hayalini gerçekleştirenler şuan kendi hayallerini yaşıyorlar.

adli tıp taban puanları 2016

Biliyorum yoruluyorsunuz,bazen pes ediyorsun ama sakın bu savaşı bırakmayınız. Çünkü bunun meyvesi size çok güzel gelecek Bakın sizden istediğim sadece şu derslere konstre olun kimin sizin hakkında ne dediği umurunuzda olmasın kulaklarınızı kapatın.

Ben kendimden bahsedeyim size ben meslek lisesi çıkışlıyım ve şuan tekrar üniversite sınavına hazırlanıyorum bana öğretmenlerim lisede özge 2 yıllığı seç dediler neden bana 2 yıllık dediler biliyor musunuz ? Çünkü benim kazanamayacağımı düşündüler ama benim bir hayalimvar  ben psikolog olmak istiyorum hiç kimse bana inanmasa bile ben kendime inanıyorum kendime kim ne demiş umurumda değil bu benim hayatım ben RİSK’i seçdim arkadaşlarım ise kolay yolu seçtiler yani sınavsız geçiş hakkını seçtiler. kimse beni hayallerimden vazgeçtiremez sizde izin vermeyin siz bu hayata sadece 1 kere geliyorsunuz bir kere hayalinizi kurduğunuz hayatı yaşamak istiyorsunuz o halde kulaklarını kapa ve önüne bak bu hayat seni bekliyor 

Bu hayatta risk alacaksınız tabi ve risk almayı öğreneceksiniz,size inanın inanırsanız başarırsınız diyorum ama bu söylediklerimi haa tamam ya ben inanıyorum demek ki başarıcam diye düşünmeyin. ÇOK İSTEYİN AMA ÇOK DA ÇALIŞIN çabalayın,yeri geldiğin ağlayacaksınız yeri geldiğin uykusuz kalacaksınız ama hemen pes etmeyin PES ETMEMEYİ öğrenin.

Farkında mısınız bilmiyorum ama bu savaşta bir şeyi daha öğreniyoruz SABRETMEYİ evet sabrın ne demek olduğu bu süreçte öğrenmeye başlıyoruz. Hayalleriniz herşeye değer siz sadece çalışın,hayallerinize sımsıkı sarılın ve zamanınızı iyi kullanmayı bilin.

Bir gün hayalini kurduğun hayata sahip olacaksın sen sadece SABRET güzel insan