Burdur’daki Üniversiteler ve Taban Puanları

Burdur’daki Üniversiteler ve Taban Puanları
Yerleşkesi Burdur’da bulunan Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi;

Rektörlük ve Rektörlüğe bağlı bölümlerin yer aldığı Merkezi Kampüsü,Fakülte ve enstitütlerin bulunduğu İstiklal Yerleşkesi,Bucak ilçesinde bulunan yüksekokullar ve meslek yüksekokullarından oluşur.

Öğrenci Kulüpleri ve EtkinlikleriDış Ticaret, Sinevizyon, Gençlik Festivali, Çevre, Teknik Bilimler, Edebiyat, Fotoğrafçılık, Halk Oyunları, Müzik, Münazara, Kimya toplulukları gibi farklı ilgi alanlarına yönelik 64 öğrenci topluluğu vardır.

Kütüphane

Kütüphanenin çalışma salonu 7/24 açık olmakla beraber Araştırma Salonu hafta içi 08:35 – 17:30 arası açıktır.Kariyer

Mezunlarla İlişkiler ve Kariyer Planlama Koordinatörlüğü iş-staj başvurusu, mülakata hazırlık süreci vb konularda danışmanlık hizmeti verir. Koordinatörlük her yıl Kariyer Zirvesi düzenler.

Sanat

MAKÜ Konferans ve Sergi Salonu her yıl birçok kültür – sanat, konferans ve söyleşi etkinliğine ev sahipliği yapar.

Spor

Merkez Kampüste kapalı spor salonu, çadır spor salonu, spor ve sağlık merkezi, tenis kortları, açık basketbol ve voleybol sahaları, suni çim saha ve İstiklal Yerleşkesinde kapalı yüzme havuzu bulunur. Türkiye Üniversite Sporları tarafından düzenlenen (Atletizm, Badminton, Bilek Güreşi, Güreş, Boks, Halk Oyunları, Hentbol, Kros, Muay Thai, Salon Futbolu (Bay-Bayan), Satranç, Taekwondo, Tenis ve Türkiye Basketbol Federasyonu, Türkiye Voleybol Federasyonu ve Türkiye Masa Tenisi Federasyonu tarafından Ünilig olarak düzenlenen müsabakalara katılır.

Yurt

Genel yurt olarak 2’si kız 2’si erkek yurdu yer alır. Standardı yüksek 1 kız 1 erkek yurdu, merkez yerleşke içerisinde kız öğrencilerin barındığı 1 blok olmak üzere toplam 7 blok bulunur. Yurtlarda ayrıca öğrencilerimize hizmet vermek amacıyla 2 adet sosyal tesis mevcuttur. Ayrıca Bucak’ta Kredi Yurtlar Kurumu bünyesinde 500 kişilik yurt hizmete sunulmuş olup, Gölhisar ilçemizde ise 500 yatak kapasitesine sahip yurt inşaatı devam etmektedir. Bunlarını yanı sıra İstiklal Yerleşkesi’nde Kredi Yurtlar Kurumu tarafından 500 kişilik, özel yatırımcılar tarafından da 1000 kişilik yurt yapımı devam etmektedir.

Ayrıca Merkez ve ilçelerde bulunan öğrenci pansiyonları ile barınma hizmeti sağlamaktadır. Üniversitemize Erasmus değişim programından gelen öğrencilerin konaklamalarını sağlamak üzere Öğrenci Evi hizmete sunulmuştur.

Sağlık

Mediko-Sosyal sağlık hizmeti sunar.

Rehberlik

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Hizmetleri vardır.

başkent hukuk sıralama

  1. MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ