ÇIKARIN KAĞITLARI SINAV YAPACAĞIM !

Zeynep BAŞ

Şimdi bir bakalım kimler varmış burada ? Ağustos ayında burada başlattığımız hikayemizin ilk basamağını çoktan bitirdik ve 1.5 ay sonra bütün hikayeyi bitireceğiz. Daha dün şu rafta duran canı çıkmış matematik soru bankasını yeni almıştın. Şu duvarda duran “… üniversitesi … fakültesi yazısını yazmıştın. Bomboş olan duvarlar şimdi kağıtlarla dolu belkiO halde yoklama yapalım seninle ;+Stres ?

-Burda ! (Zaten bu davetsiz misafir gibi. Bir oturdu içimize daha da kalkmadı)+Acı / Üzüntü / Yorgunluk ?

-Burda ! (Büyükşehir metrosu gibi her gün artamaya devam ediyor içimizdeki yorgunluk)

adalet puanları 2017+Çalışma isteği ? Çalışma isteği ?

Duymadı galiba. Yok mu yazayım ? Hiç mi gelmez ? 10 dk sonra bile mi ? Trafiğe takılmıştır belki ?

(Ve tam burada iç ses konuşur : Bizde çalışma isteği misteği yok. Sen gelmiş trafik diyorsun. Zaten başımızda bin türlü dert…)

O halde çalışma isteğini biz ayağımıza getiririz. Şimdi sana gizli bir taktik vereceğim hazır mısın ? Bilerek büyüklü , küçüklü , renkli yazmıyorum ki yazının tamamını okuyanlara sürprizimiz olsun.

Ufak bir simülasyon oluşturacağım senin için. Akşam eve geldin. Yorgunsun belki 8 9 saattir ders dinlemeye çalışıyorsun. Kafan olmuş çorba , limitler türevlere , türevler edebiyata karışmış. Kendini yatağına zor atıyorsun. Fakat biliyorsun ki ders çalışman lazım. Kalkacak gücün var mı ? Maalesef.

Gözlerin kapalı , çaresiz bir şekilde yapsam mı yapmasam mı şu ödevleri denemeleri diye düşünüyorsun.

elektrik elektronik mühendisliği sıralama 2017

İşte tam bu sırada birden koşmaya başla. Hızla çantandaki kitapları dök ve yine aynı hızla kalemlerini kağıtlarını çıkar çalışmaya başla. Soruları her zamankinden daha hızlı okumaya çalış. Bir süre sonra fark edeceksin ki çoktan normal hızına dönmüş ve güzelce çalışmana devam ediyorsun.

(İç ses tekrar eder : Dalga mı geçiyosun ? Ne koşması ne dökmesi. Hem ben neden yapıyomuşum tüm bunlari ? Var mı bir bilimsel açıklaması ? )

Evet var. Beynin hızla yaptığın işlerde sana %100 cesaret sağlıyor. Belki sana komik gelecek ama yapılan tüm ilan – ı aşklar , yüksek yerden birden atlayan insanlar , ya da lunaparkta en tehlikeli oyuncaklara binenler bunu destekliyor. Bu da demek oluyor ki , eğer bir şeye cesaretin yoksa ya da canın istemiyorsa hızını arttırıp aniden senin lehine olan kararı vermelisin. Kesin çözüm müdür ? Denemeden bilemeyiz. Fakat bu işler biraz sende bitiyor dostum. Tüm söylenenler senin hikayende sadece yardımcı karakterdir. O hikayeyi bitirmek ya da yarıda bırakmak senin elinde.

Ne diyorsun bitiriyor muyuz kitabı ? Ağustosu hatırla… Ya da ygs sabahını

Ne demiştik ?

Kalemin kılıcın olsun.

Hikayelerinizin sonunu sabırsızlıkla bekliyorum.