Denizli’deki Üniversiteler ve Taban Puanları

Denizli’deki Üniversiteler ve Taban Puanları
Pamukkale Üniversitesi’nin Kınıklı Kampüsü Denizli’de yer alır.

Öğrenci Kulüpleri ve EtkinlikleriPamukkale Üniversitesinde her türlü ilgi alanını kapsayan toplam 57 öğrenci kulübü bulunur.Kütüphane

Kınıklı Kampüsünde bulunan Merkez Kütüphane hafta için 08:00 – 23:00, Cumartesi günleri 10:00 – 17:00 arası açıktır. Üniversitenin ayrıca Tıp Fakültesi Kütüphanesi bulunur.Kariyer

Pamukkale Üniversitesi öğrencilerine çeşitli alanlarla ilgili sertifika programları düzenleyerek, öğrencilerin kariyer gelişimine destek verir.

SanatFotoğraf ve resim sergi salonu, kafeterya, sergi alanları bulunan Kongre ve Kültür Merkezi yıl boyunca birçok konferansa, sempozyuma ve kültür-sanat etkinliğine ev sahipliği yapar. Ayrıca kampüs içerisinde Denizli Devlet Tiyatrosu yer alır.

ikinci öğretim bilgisayar mühendisliği

Spor

Kampüste spor merkezi, kapalı spor salonu, tenis kortları bulunur. Üniversitenin jimnastik, futbol, karate, badminton, atıcılık, muay-thai, bilardo, bilek güreşi, güreş, salon futbolu, atletizm, kros, basketbol, hentbol, voleybol, judo, santranç, triatlon, masa tenisi ve taekwondo takımları vardır. Takımlar Üniversite Sporları Federasyon Başkanlığı tarafından düzenlenen müsabakalara her yıl katılır.

Yurt

Kınıklı Kampüsünde KYK yurtları bulunur.

Sağlık

Mediko-Sosyal Merkezi sağlık hizmeti verir.

Rehberlik

PDR Birimi psikolojik danışmanlık hizmeti verir.

  1. PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ