Ders Çalışma Programı Nasıl Hazırlanır ?

Ders Çalışma Programı Nasıl Hazırlanır ? 

Mustafa Fatih Dündar – Karatay Üniversitesi Tıp Fakültesi

Merhaba arkadaşlar,bu yoldan geçmiş biri olarak tecrübelerimi aktarmak istedim.Size tavsiyem,günlük ders çalışma programınızı kendiniz hazırlamalısınız. Başkalarının yaptığı günlük program size uymayabilir. Tabi ki taslak olarak hazırlanmış programları takip etmekte fayda vardır. Ancak kendinizi tanımalı ve kendinize en uygun programı hazırlamalısınız.

Ben ufak birkaç taktik vereyim gerisi size kalmışSihirli Değnek Günlük Program

adalet bölümü 4 yıllık

Ders çalışma programı bizim için gereklidir, programlı ve planlı olursak o programa uymamız bize başarıya giden yolda yardım edecektir. Programlı olmak bize adım adım ilerleme yetisi katacaktır.

Bize katkı sağlayacak olan program değildir. Notlarımızı yükseltecek olan da program değildir. Program ilk adımdır. Önemli olan ona tabi olmak ve gereğini yapmaktır. Başarı veya hedef aslında sadece Çalışmakla gelir: “Doğrusu insana çalışmasından başka bir şey yoktur.”(53/29)

Programımızın olması bizi ders çalışmaya mecbur edecek çünkü gün geçtikçe uymadıkça psikolojik olarak rahatsız olacağız ve rahatlamak için huzur için beynimiz bizi derse itecek.

Yazımızın sonunda vereceğim linkte program nasıl hazırlanır sorusunun cevabına ulaşacağız ama öncelikle genel çerçeveyi çizelim:

1)Program uyacağınız şekilde olsun. Uçuk ders çalışma vakitleri yerine uygun molalar ve ders çalışma vakitleri olsun.

2)Uyku düzeniniz olsun. Kimisi gece çalışır kimisi gündüz ama en uygunu 22:00 ile 02:00 arasında uykuda olmaktır.Tıp bunu söylüyor.

3)Kendinizi siz bilirsiniz, kendinize uygun olsun. Başkasını copy paste etmeyin.

4)Her şey ders değildir. Diğer aktivitelere de haftalık olarak vakit ayırın ama abartmayın , sınav senesindeyiz

5)Net vakitler yerine esnek vakiter belirleyebilirsiniz.

6)Kapasinetizi keşfedin , düşük performansa uygun program hazırlayıp yatışa geçmeyin , çalışma odaklı olun

İşte Yazımız Bunu Okuyun :

Nasıl Program Hazırlanır ?

Link açılmıyorsa TIKLA