Düzce’deki Üniversiteler ve Taban Puanları

Düzce’deki Üniversiteler ve Taban Puanları
Düzce Üniversitesi’nde Konuralp Yerleşkesi başta olmak üzere Düzce Merkez, Akçakoca, Çilimli, Cumayeri, Gümüşova, Gölyaka, Kaynaşlı yerleşkelerinde toplam 14 Fakülte, 4 Enstitü, 2 Yüksekokul ve 10 Meslek Yüksekokulu yer almaktadır.

Ayrıca Düzce Üniversitesi’nde 50’ye yakın servis ve ünitesi, onkoloji ve hematoloji poliklinikleri ile ortalama 2.000 hastaya günlük poliklinik hizmeti veren Araştırma ve Uygulama Hastanesi ile birçok alanda faaliyet gösteren Araştırma ve Uygulama Merkezleri bulunmaktadır.

Tüm kampüslerinde yemekhaneler ve kafeteryalar öğrencilerine hizmet vermektedir. İstanbul ve Ankara gibi iki büyük metropole çok yakın ve eşit mesafede bulunan Düzce Üniversitesi’nin Merkez Kampüsü’nden Düzce Merkez’e tek araçla ve çok kısa sürede ulaşılmaktadır.Öğrenci Kulüpleri ve Etkinlikleri

Arkeoloji, edebiyat, bilişim, tıp, kültür ve müzik gibi farklı ilgi alanlarına yönelik 80’den fazla öğrenci topluluğu yer almaktadır. Öğrenciler kurdukları topluluklar aracılığıyla konferans, seminer, sempozyum gibi etkinlikler düzenleyebilir.

bölme bölünebilme konu anlatımı

Kütüphane

Düzce Üniversitesi Merkez Kütüphanesi, hafta içi 24 saat hizmet vermektedir. Kütüphanede 1.650 e-kitap, 40 bini aşkın basılı kaynak yer almaktadır.

Spor

bayburt üniversitesi taban puanları

Konuralp Yerleşkesinde basketbol, futbol, voleybol ve hentbol sahası olarak kullanılabilen ve kondisyon salonuna sahip bir kapalı spor salonu ile yarı olimpik ve çırpınma havuzlarının yer aldığı bir spor kompleksi yer alır. 2.000 kişilik tribün kapasiteli Düzce Üniversitesi Stadyumu, şehrin önemli spor alanlarından biridir. Öğrenciler, stadyum içinde yer alan koşu pistini kullanarak atletizm yapabilir.

  1. DÜZCE ÜNİVERSİTESİ