Düzenli Ders Çalış !

Abdurrahman Özeskici – Üniversite Yazarı

Herkese merhabalar arkadaşlar,bugün sizlerle düzenli ders çalışmanın önemi hakkında konuşmak istiyorum.Düzenli çalışmak her sınav birincisinin söylediği kadar önemli bir alışkanlık.Bu konuda birçok klişenin olduğu da hepimizin malumudur amma düzenli çalışmak zannettiğinizden daha da önemli,avantajlarından bahsetmek gerekirse:2020 tyt türkçe konuları1-Ders dışı aktivite esnasında içiniz rahattır.

Herkesin hakkı olduğu gibi ders dışı stres atabileceğiniz aktiviteler sizin için de önemli.Sosyal aktivite esnasında iki tip insan vardır: ilki sinemadayken kafası rahat yapması gerekeni yapmış hocasının verdiği yahut kendi hazırladığı programa düzenli uymuş kişi,ikincisi ise daha şunu bitiremedim ya,hocaya da söz vermiştim diyerek içi içini yiyen ne sinemadan keyif alabilen ne de derslerinde başarılı olabilen bir öğrenci profilini oluşturur.Burada tercih sizin.2-Sabah uyandığınızda amacınızın olması durumudur.

Gece yatarken sabah şu saatte kalkıp şu derslerden şunu bitirip üzerine saat 2’de deneme çözeceğim demekle gece eline telefonu alıp saat 2 de uyuyup sabah kaçta uyanacağından habersiz hangi dersten hangi konuyu çözmesi gerektiğini bilmeyen kişi arasında daha başlarken fark başlar.

3-Düzenli çalışma,sahip olduğunuz özgüven ve nelerin bittiğini bilme bilincini sağlar.Bu madde en önemli maddelerden biri bu listede çünkü sınav süreci ilerledikçe üzerinizde bir bıtkınlık olacak ve bu bilinç bunu yenmeniz için size tetikleyici güç teşkil edecektir. Hangi konuların bittiği, konu sayısının azalıyor olması sizi mutlu edecek ve motivasyonunuzu üst seviyeye çıkaracaktır.

beslenme ve diyetetik

4-Her gün tekrar edilen işler insan beyninde mutluluk hormonu salgılar ve istikrarı sağlar.

Alışkanlık kazanmak zor olsa da kazanıldıktan sonra bırakmak da o kadar zor olacaktır.Düzenli ders çalışmayı alışkanlık haline getirdikten sonra gün içinde ders çalışmak sizin için yine mi ders durumundan halledivereyim halini alacaktır.

Peki düzenli ders çalışmanın bu denli faydası varken bunu nasıl alışkanlık haline getireceğiz diyenlere

Zinciri Kırma metodunu tavsiye ediyorum.Barış Özcan’ın sunumuyla umarım sizin hayatınızda bir dönüm noktası olan bu alışkanlığa başlarsınız.

Takvim için:  http://barisozcan.com/zinciri-kirma/