Gaziantep’deki Üniversiteler ve Taban Puanları

Gaziantep’deki Üniversiteler ve Taban Puanları

Ulaşım
Üniversiteye veya üniversiteden şehrin herhangi bir kesimine ulaşımda öğrencilerimiz herhangi bir sorun yaşamamaktadırlar. Gaziantep’in hemen hemen her semtinden üniversiteye dolmuş, belediye otobüsü ve halk otobüsü seferleri Ayrıca bu hatlarda fazla bir yoğunluk yaşanmamakta ve ~10 dakika içerisinde şehir merkezi’ne ulaşmak mümkündür.
Beslenme
Kampüs içerisinde bulunan 3 katlı ve 3500 kişilik kapasiteye sahip merkezi kafeteryada Gaziantep ve Türk mutfağının lezzetli yemekleriyle öğrencilerimize ucuz, lezzetli ve sağlıklı beslenme hizmeti sunulmaktadır.Öğrenci yemekleri, uzman diyetisyenler denetiminde, mevsimlere göre öğrencilerin ihtiyacı olan kalori ve diğer besin maddeleri hesaplanarak, bu ihtiyacı karşılayacak şekilde hazırlanmaktadır.
Öğrenci Kulüpleri
Gaziantep Üniversitesi, öğrencilerinin bireysel, kültürel ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunarak, araştırıcı ve yaratıcı niteliklere sahip, beden ve ruh sağlığı yerinde, Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı gençler yetiştirmeyi amaç edinir. Bu amaçla öğrencilerin ders dışı serbest zamanlarını en yararlı biçimde değerlendirmelerine, ilgi alanları üzerine etkinlikler yapmalarına veya yeni ilgi alanlarına yönelmelerine, birlikte çalışma alışkanlığı kazanmalarına büyük önem verip, öğrencilerine bu konuda her imkanı sunma gayreti içindedir.
Spor Tesisleri ve Faaliyetleri
Gaziantep Üniversitesinde spor faaliyetleri, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğretim elemanları danışmanlığında, Sağlık, Kültür ve Spor Müdürlüğü bünyesinde yürütülmektedir. Temel amaç; öğrencilerinin ve çalışanlarının beden sağlıklarını korumak ve geliştirmek, onlara disiplin ve çalışma alışkanlığı kazandırmak, spora karşı ilgilerini artırmak, enerjilerini bu olumlu yöne doğru yöneltmek, boş zamanlarını ilgi duydukları spor dallarında çalışarak değerlendirmelerine olanak sunmaktır.Üniversitede biri yurt kompleksi içerisinde olmak üzere iki adet 500 seyirci kapasiteli spor salonu, birer adet kondisyon ve güreş salonu, birçok açık basketbol, voleybol ve futbol sahaları, çim ve halı saha, tenis kortları ve bir adet yarı olimpik yüzme havuzu bulunmaktadır.

  1. GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ
  2. HASAN KALYONCU ÜNİVERSİTESİ
  3. SANKO ÜNİVERSİTESİ 
  4. GAZİANTEP İSLAM BİLİM VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ