Gitar ve Akor

Gitar çalmayı öğrenecek olanlar için önemli olan noktalardan birisi de akor çeşitleri olduğundan bu konuda daha fazla bilgi alınması yapılacak olan uygulamalar konusunda etkili olmaktadır. Öncelikle akorun ne demek olduğunu açıklayalım. Akor en az üç sesin bir araya gelmesiyle oluşan ses topluluğudur. Özellikle gitar çalma konusunda gerekli olan bilgiler arasında yer almaktadır. Bu nedenle gitar çalmayı düşünenlerin detaylı şekilde öğrenmesi gereken konular arasında bulunmaktadır.

Akorlar yalnızca üç sesli değil daha fazla sesten de oluşabilirler. Bu nedenle özellikle gitar gibi çok sesli müzik alet seçenekleri için kullanılmaktadır. Gitar çalmaya başlayacak olanlar için en temel bilgiler arasında yer almaktadır. Bu durumda gitar çalabilmek için öncelikle temel eğitimden başlanması gerektiği için akor ve çeşitleri gibi pek çok farklı konuda bilgi alınması gerekir.Birbirinden farklı gitar seçenekleri konusunda tercih edilecek olan gitar akorları üzerinden çalınmaktadır. Bu nedenle özellikle yeni başlayacak olanlar bu konuda daha fazla bilgi elde ederek herhangi bir sorun yaşamadan gitar çalmayı öğrenebilirler.adiyaman üniversitesi taban puanları

Gitar AkorlarıGitar çalmaya başlamak isteyenlerin öncelikle öğrenmesi gereken konular arasında gitar akorları yer almaktadır. Özellikle uzun süre çalışma yapmanız kısa zaman içerisinde akorları ezberlemeniz ve daha rahat şekilde uygulamanızı sağlar. Bu nedenle yeterli şekilde pratik yaptıktan sonra gitar çalmaya başlamanız daha etkili sonuçlar elde etmenizi sağlar. Gitara meraklı olanların ilk aşamada yapması gereken öncelikle notaları ve daha sonrasında gitar akorlarını öğrenmeleridir. Bu sayede daha kısa zaman içerisinde öğrenerek uygulama işlemi yapılabilir.

tyt din konu anlatımı

Gitar akorları major ve minör akorlar olarak ikiye ayrılabilir. İlk aşamada iki gruba ayrıldıktan sonra daha sonrasında 7’li gruplar halinde 6’lı, veya 9’lu gibi pek çok farklı seçenek üzerinden işlem yapılabilir. Özellikle öğrenme aşamasında olanlar major ve minör akorlar üzerinden çalışma yapabilirler. İlk aşamada öncelikle açık pozisyon akorların bilinmesi gerekir. Bu durum vurduğunuz tellerin arasında da boş tellerin olması tekniği uygulanmaktadır. Bunun yanı sıra bareli akorlar önemlidir. Bu nedenle ilk aşamada açık pozisyon akorların öğrenilmesinin ardından bareli akorların öğrenilmesi gerekir.Akor Çeşitleri Nelerdir?

Özellikle gitar çalacak olanların tercih edebileceği çok sayıda kol çeşidi bulunmaktadır. Bunlar arasında açık pozisyon ve bareli akorlar başlıca tercih edilecek akort seçenekleri arasında yer almaktadır. Açık pozisyon akorları C – D – Dm – E – Em – G – A – Am şeklindedir. Akor isimlendirme işlemi yapılırken akorun harfleri hangi noktaya denk geliyorsa bu şekilde işlem yapılır.

Gitar çalmayı kolaylaştırmak için özellikle tercih edilecek olan işlemler arasında öncelikle akorun çeşitlerinin incelenmesi gerekmektedir. Gitar akorları, tab ve nota konusunda daha fazla bilgi almanız için https:/www.akorlar.net adresini ziyaret edebilirsiniz.