HAYALLER YÜZME ÖĞRENİYOR

                                      ZEYNEP BAŞ

Bugün sizinle aslında her zaman yaptığımız fakat farkında olmadığımız bir şeyi yapacağız. Farklı pencerelerden hayata bakacağız. Bu hafta , burada , bu yazıda sınavdan daha önemli şeyler konuşacağız. Mesela hayallerinizden… ‘Hayaller sınavdan önemli değil’ diyebilirsin. Haklısın hayaller sınavdan önemli değil. Sınavla kıyaslanamayacak kadar önemli. Her şey , bu dünyada görüp görebileceğin her şey ufak bir ‘Ne yapsak ya ?’ cümlesiyle başladı. Yüzyıllar önce biri çıktı dedi ki ‘ Biz çok üşüyoruz, havalar buz gibi. Ne yapabiliriz ki ?’ sonrada gitti ateşi icat etti. Yine biri çıktı dedi ki ‘Karanlık bizi çok yavaşlatıyor. Belki birşey olsa daha iyi görebiliriz.’ sonra gitti elektrik buldu. Tamam hikayeler böyle olmamış olabilir. Zaten bizim hikayeyle işimiz yok. Hikayedeki düşüncelerle işimiz var. Şimdi o birileri gelse ateş ve elektriğin nerelerde ve nasıl kullanıldığını öğrense akıllarını kaybederlerdi herhalde. Ya da tam tersini yapıp biz bu iki icadın olmadığını düşünsek neler olurdu acaba. Biz böyle övüyoruz , teşekkürler ediyoruz ama ateşi bulan insan belki de hiç önemsemedi bulduğu bu garip şeyi. Aynı bizim gibi… Okuyucu sorar : Nasıl yani ? Biz ne yapıyoruz ki ?

lys deneme önerileriBiz önemsemiyoruz. Bulduğumuz / Yaptığımız / Düşündüğümüz / Kurguladığımız hiçbir şeyi önemsemiyoruz. Neden mi ? Çünkü birileri geliyor : Olmaz bu , yapamazsın diyor. Ya da o birileri gidiyor daha iyisini yapıyor. Bizde ellerimizde hayaller kala kalıyoruz. Suya düşüyor çünkü hepsi. Var mı bunun bir çaresi peki ? “Var”
Hayallerine yüzmeyi öğreteceksin. Sen her yola çıkışında ‘Acaba , O ne yapmış , Ne diyor’ diye başlarsan hayallerinin yüzme öğrenememesi normal 😊 Sen yüzmeyi nasıl öğrendin ? Sahildekilere :
Iıııı şey bakar mısınız ? Siz nasıl yüzüyorsunuz ? Benim öğrenebilmem için kaç saat yüzmem lazım ? Ek kaynak (kolluk , simit) alayım mı sizce ?
diyerek mi öğrendin 😊
Yoksa su yutarak zaman zaman batıp çıkarak mı ? İşte tam da bu yüzden yüzme öğrenmeleri şart. Yalnız bir uyarıda bulunayım. Herkesin yüzme stili farklıdır. Kimi dalgalı deniz kimi uyuyan deniz sever. Kimi yanına simit alırken kimi bir şey almaz. Bunları öğrenmenin temel koşulu : Suya girmeye cesaret etmek…
Unutma ki ;
İnsan kıyıyı gözden çıkarmadıkça yeni okyanuslar keşfedemez.

Yazıdaki kahramanlar :
Baş oyuncu : Sen
Su(deniz) : Marta kadar denemeler , marttan sonra sınav
Yüzme stili : Çalışma tarzı
Dalgalı deniz : Zorluklar
Uyuyan deniz : Kolaylıklar
Simit : Ek kitaplar , dershaneler
Okyanus : Üniversite

ameliyat hizmetleri taban puanları

Tabi sen farklı şekilde adlandırmış olabilirsin kahramanları 😊 Yazımda bulundukları için önce baş oyuncuma ardından diğer tüm kahramanlarıma teşekkür ederim 😊

Ne diyosun ? Kıyıyı gözden çıkarıyor muyuz…