Hedeflerini Bırakmadan Çalışan Kişi


Resul ALTINÖZ

Hedeflerini bırakmadan çalışan kişi
“Sen Olsan Bari”

Hepinizin bildiği üzere YÖK geçen seneden bir sistem değişikliğine gidileceğinin sinyallerini vermeye başlamıştı. Sonuç olarak geçenlerde YÖK Başkanı Prof.Dr.Yekta Saraç katıldığı programda  yaptığı açıklamayla 3 milyon öğrencinin kafalarında sayısız soru işareti bıraktı.Bu soru işaretlerinin nedeni ise işte şu açıklama :aydın üniversitesi adalet meslek yüksek okulu

” İlki Mart, ikincisi Haziran ayında yapılan Ygs-Lys sınavları toplam 5 gün sürmektedir. Neredeyse 4 aya yayılan bu durum lise eğitimini olumsuz etkilemektedir. Yeni düzenleme ile sınavı bir hafta sonunda başlayıp bitirmeyi planlamaktayız.” Bu açıklama gençleri yüksek gerilimli bir heyecan durumuna taşıdı.Ancak birkaç detayı daha ,zamanla netleşen Yeni sistemin tam olarak ne olduğunu hiçbirimiz bilmiyoruz.Peki şimdi ne olacak? Bizi neler bekliyor? Sistemin bilinen kısmıyla artı ve eksilerini gelin birlikte  konuşalım.Ama önce bir uyarımız var sizlere.

enerji sistemleri mühendisliği taban puanları

UYARI !
Sosyal medyada  yeni sistem ile alakalı  soru sayıları böyle olacak tarzı çeşitli paylaşım yapan ünlü bloggerlar var.Yok arkadaşlar öyle bir şey onların yaptıkları affınıza sığınarak söylüyorum baya baya SALLAMAK!!!

dil ve konuşma terapisi taban puanları 2018

Karar sizindir tabi ama yinede bu dönemi en az zararla atlatmak istiyorsanız Ahmet’in,Mehmet’in sözde tahminlerini boş verin. Kulağınızı YÖK’e ve MEB’e kabartın..Uyarımızı yaptık.Şimdi gelelim fasulyenin faydaları ve zararlarına😊

Madde 1 : Normalde 5 ay gibi bir süreyle Ygs kendini ensemizde hissettirirken ,sınavların tümü için Haziranın işaret edilmesiyle Bu süre 8 aya çıktı.Özellikle yeni başlayanlara bu müthiş bir fırsat( Bu maddeyi artı hanenize yazabilirsiniz)

Madde 2 : Gençlerimiz Martta YGS den çıkıyordu ve 1 hafta içinde sonuçları açıklanıyordu tabi bu sürede heyecandan ders çalışılmıyor.Sonra sonuçlar bi açıklandı.Sonucu düşük olanlar LYS’nin müthiş çekim gücünü
unutup melankoliye bağladı direk ve maalesef toparlanmaları en az 2-3 hafta sürdü 😨Sonuçları beklerkende bir haftamızı hiç etmiştik.Toplayınca neredeyse 1 ay gibi bir süreyi biz maalesef  çöpe  atıyorduk. Bu da LYS’ye kalan 3 ayın sadece 2 ayını kullanabilmek demekti(Yani bunu da artı hanemize yazıyoruz.)

Madde 3 : YGS sonuçları açıklandıktan sonra bazı arkadaşlarımızda daha çok hırs yapıp çalışıyordu LYS’ye ve kafalarında Marttan sonra tek sınav oluyordu ona göre yükleri hafifti.Ama yeni sistemle böyle bir şey söz konusu değil.Hazirana kadar iki sınavı da birlikte götürmek zorunda olan gençlerimizin bu konuda yükü biraz daha ağırlaştı(Bunu maalesef eksi hanemize yazıyoruz.)

Madde 4 : Biri yorum,biri bilgi ağırlıklı iki sınavın bir hafta sonuna yani iki güne sığdırılması sınava girecek adayların yükünü 5’e katlıyor.Bu da biraz daha strese neden oluyor maalesef.(Eksi hanemize bir – daha atıyoruz😑)

SON SÖZ : Sınav sistemi sürekli değişti. ÖYS,ÖSS,YGS-LYS…Yeni sistemin adı her ne olursa olsun,değişmeyecek tek gerçek var ki “Yıkılmadım ben hala buradayım ve hala dersimin başındayım” diyen genç arkadaşım bu sistemden zafer kazanarak çıkacak…