İÇİNDEKİ HAYAL

Özge OYLUM

  İÇİNDEKİ HAYAL

İnsanlar dünyaya geldikleri zaman hayallerini asla bilmeyerek doğarlar. Siz hayallerinizi seçmiyorsunuz aslında hayalleriniz sizi seçiyor,yani ben hayalimi  buldum demeyin hayallerim beni buldu diyin.Sana bir sorum olacak ?

Cesaretin var mı ?

Seni seçen hayali gerçekleştirmeye yoksa onun elinden kaçıp gitmesine izin mi vereceksin ? bu iki soruyu istersen düşün .

Sen düşünene kadar başka bir konuya geçelim

kimya asit baz konu anlatımı

Biliyor musun geçenlerde internette dolaşırken çok güzel bir yazıya denk geldim.

Yapılan araştırmalara göre ölüm döşeğindeki 50 yaşlı insana hayatlarının “En büyük pişmanlığı ” sorulmuş ve o 50 yaşlı insan yaptıklarından değil “yapamadıklarından” pişmanlık duyduklarını dile getirdiler. onlar almadıkları riskleri,peşine düşmedikleri hayallerinin pişmanlığını  şimdi ölüm döşeğinde düşünüyorlar. Sİzde hayallerinizi  ertelemeyin,sonra dan pişman olmayın içindeki hayal ne ? bilmiyorum ama o içindeki hayali gerçekleştirmeni çok istiyorum.

Ve şunuda belirtmek istiyorum bugün bir plan mı yaptın ? hemen uygula. şunu deme sakın “Yaa 1 saat sonra uygularım şimdi kafamı topluyayım” deme. çünkü sen hayallerini 1 saat erteledin o 1 saat dediğin 4 saat olacak ve sen 4 saat daha da hayallerini ertelemiş oluyorsun.

Son olarak sevgili okuyucum Freud Amcanın bir sözü ile yazımı burada bitirmiş bulunuyorum haftaya güzel bir yazı ile karşınızda olacağım kendinize çok iyi bakın

“Şu yalan dünyada,elalem ne der ? diye hayallerini erteleme,seni mutlu edecek olanı yap,yoksa öyle bir sihirbaz olursun ki,kendini bile kaybedersin…” S.FREUD