İlköğretim Haftası 19-23 Eylül 2016

İlköğretim haftası

Adından da kolayca anlaşılabileceği gibi okulların yeni eğitim ve öğretim yılına ilk başladıkları hafta içerisinde ki tarihlere ilköğretim haftası adı verilmektedir. Bu ilk hafta tüm okullar tarafından ilköğretim haftası olarak coşkuyla kutlanır. En güzel şiirler en özel biçimde söylenirken küçük ve renkli törenler yapılarak okula yeni başlayan öğrencilerin okulu sevmeleri bu özel törenlerle sağlanır.

İlköğretim haftası neden kutlanır?Ülke insanımızın ve ülkemizin çok daha fazla gelişim göstererek medeniyetler seviyesine yükselebilmesi adına eğitim olmazsa olmaz temel ihtiyaçların başında gelmektedir. Kalınmış ülkelere bakıldığında eğitim seviyesinin en uç noktalarda olduğuna rastlanmaktadır. Bu nedenle kalkınan bir ülke için eğitim şart.

Aileden başlayan eğitim ve öğrenim süreci bir ömür boyu devam etmektedir. Doğru ve faydalı bir eğitim için okul şarttır. Üniversiteye kadar uzanan eğitim yolunda uygulamalı eğitimler ise öğrencileri işin mutfağına sokmaktadır. Bir ülkede var olan üniversiteleri ev aydın sayısı o ülkenin kalitesini ve kalkınmasını desteklemektedir.  Bu nedenle okulların açılmış olduğu ilk hafta ilköğretim haftası olarak kutlanmaktadır.

Her yıl Eylül aynın üçüncüsü haftasıyla birlikte başlayan okul telaşı bu hafta ilköğretim haftası olarak da kutlanmaktadır.  Hafta boyunca öğrencilere okumanın önemi hakkında bilgilendirmeler yapılmakta, birbirinden özel şiirler okutulmaktadır.  Okulun önemi ve değeri, bizlere kazandırdıkları ve kutsallığı hakkında önemli bilgilerde bu hafta içerisinde aktarılmaktadır.

afyon kocatepe üniversitesi taban puanları 2019

Ayrıca bu özel hafta içerisinde okulsuz olan noktalara dair bilgilendirmeler yapılarak daha fazla okul açılışı için çaba sarf edilmektedir.