İngilizce Öğrenme Taktiği [Hızlı]

İngilizce Öğrenme Taktiği Yöntemi [Hızlı]

Merhaba Arkadaşlar İngilizce Öğrenme

Sizlere çok hızlı bir şekilde İngilizce nasıl öğrenebilirsiniz ondan bahsedeceğim.Bugün sizlerle İngilizce öğrenmek üzerine konuşacağız. İngilizce ÖğrenmeYıllardır bizlere öğretilmek istenen İngilizceyi 2 yıl boyunca dersini almamıza rağmen öğrenemedik.

Bunun sebebini merak etmeye gerek yok eğitim müfredatı ve öğretmenlerin metodlarını göz önüne alırsak çok sıkıntılı bir süreçten geçtiğimizi görürüz.

çarpanlara ayırma konu anlatımı yazılı

pilotaj bölümü kaç yıllık

Bu işin asıl meselesi çok çalışmaktan ziyade doğru yerden başlamak ve düzenli olarak bu işi benimsemekten geçiyor.

İngilizce öğrenmek veya başka bir yabancı dili öğrenmek bize ne katar bundan bahsetmeye gerek bile yok.

“Bir dil bir insan , iki dil iki insan.”

Yabancı dil öğrenmek için doğru noktadan başlamalıyız. Bize yıllarca öğretmeye çalıştıkları kitaplara bakarsak, kitap , kapı, kalem ,adam , kadın , pencere , kapı vs… gibi kelimelerle cümle kurmamızı istediler. Ancak biz Türkçe’de bile bu kelimelerle cümle kuramayız ki

iş sağlığı ve güvenliği taban puanları 2016

Biz öncelikle nereden başlamamız gerektiğini bilmeliyiz. Aslında doğru yerden başlayın devamı bir şekilde geliyor. Mesela uygun 100-200 kelime öğrenerek başlayabiliriz.Bu kelimeleri nasıl seçebilirsiniz bu konuda size bir video tavsiye edeceğim Youtube’ta karşılaştığım bir İngilizceci’nin videosu:

2.aşama Ko-Ko Tekniği ile İngilizce Öğrenme

İngilizce öğrenmek istiyorsanız öncelikle motivasyonunuz olmalı. Az önce izlediğiniz videoda sizlere nereden başlayabileceğimizi gördük. O video ki kelimeleri not alarak sizde cümleler kurun ve günlük hayatınızda kullanmaya başlayın. Göreceksiniz sizin İngilizce konuşmaya başlayınca motivasyonunuz artacak ve bu konuda daha da istekli olacaksınız.

İlk aşamayı atlatıp motivasyonunuzu da yükselttiysek şimdiki aşamamız dilimizi geliştirmemiz. Dil öğrenmenin en kolay yolu o dili konuşmaktır. Küçük yaşta olanlar ve yabancı ülkede yaşayanlar o ülkedeki dili daha kolay öğreniyorlar. Yani zorunlu oldukları için öğreniyorlar. Beynimiz zorda kalınca öğrenmeyi tercih ediyor. Sizde Yurt dışına çıkabilirsiniz veya kendinize dil arkadaşı seçip o kişiyle İngilizce pratikleri yapabilirsiniz. En önemli mevzu ise günlük  yaşamınızda normal işlerde Türkçe cümleler kurmak yerine o işi zihninizden İngilizce cümlelerle ifade edebilirsiniz. İngilizce Öğrenme motivasyon ister.

Gelelim Ko-Ko Tekniğine bu tekniği Barış Özcan’ dan dinlersek daha iyi anlayabiliriz. İşte o video:

Bu yazımızda Yabancı dil öğrenmek , İngilizce Öğrenmek üzerinde durduk ve bu konudaki uzmanların görüşlerini dinledik. Sizin yönteminiz nedir? Siz neler yaptınız veya bir öneriniz var mı ? Yorum kısmına yazabilirsiniz

Mustafa Fatih Dündar / KTO Karatay Tıp Fakültesi