İspanya’da Gezilecek Yerler

Atlantik Okyanusu ile birlikte Akdeniz’e kıyı olan ve aynı zamanda Batı Avrupa’nın en gözde ülkelerinden biri olan İspanya, bünyesinde muhteşem şehirleri barındırmaktadır. Gerek tabiat gerekse tarihi zenginliği açısından dünyaca büyük önem taşıyan ülke, bugün sayısız turiste ev sahipliği yapmaktadır. Ülkeye ilk defa gidecekler için İspanya’da Gezilecek Yerler konusunda bazı fikirler sunmak isteriz. Yazımızı okumaya devam ederseniz, ülkenin en gözde şehirlerinden haberdar olabilirsiniz.

Madridtatvan üniversitesi taban puanları

İspanya’nın pek çok şehri tabloyu andıran muazzam bir görüntüye sahiptir. Madrid şehri de bunlardan biri olarak birçok tarihi yapı ve müzeye ev sahipliği yapmaktadır. Madrid Kraliyet Sarayı, Proda Müzesi, Almudena Katedrali, Depod Tapınağı gibi noktalar şehri ziyaret ettiğinizde ilk durağınız olmalıdır. Sayısız iş adımı ile sanatseverlerin koleksiyonlarına Madrid müzelerinde rastlayabilirsiniz.

Barselona

Tam anlamıyla bir sanat eserini andıran şehir modern mimariye sahip yapılarıyla sokak ve caddeleri süsleyerek görenleri kendine hayran bırakmaktadır. La Rambla Caddesi, Picasso Müzesi, Barselona Akvaryumu, Nou Camp, Casa Mila, Casa Batllo gibi sayısız durak, Barselona şehrinden büyülenmenize yetecek de artacaktır. Barselona gezisi için gerekli olan tüm bilgiler seyahat severler tarafından paylaşılmaktadır.

Granada

diş hekimliği taban puanları 2020

Diğer bir adıyla Gırnata olarak adlandırılan şehirde bugün halen İslami Kültürü yansıtan mimari yapılar bulunmaktadır. Plaza Nueva şehir meydanından hareket ederek Granada Katedrali’ni ziyaret edebilir, oradan Gerealife Bahçeleri’ne doğru yola çıkabilir ve Sacromonte Mahallesi’ne kadar keşif yapabilirsiniz. Eğer Granada şehrine gidecekseniz bir hayli ün salmış olan Elhamra Sarayı da gezi listenizde olmalıdır.

İbiza

İspanya’ya bağlı bir ada olan ibiza istisnasız İspanya seyahatinde uğrak yerleri arasında olmalıdır. Cala Saladeta, Cala Comte gibi eşi benzeri olmayan birçok plajı bulunan adanın mavi sularında keyif yaparken bir yandan da bitmek bilmeyen parti ve eğlencelerinde tatilinizin tadını en iyi şekilde çıkarabilirsiniz.

Sevilla

halkla ilişkiler önlisans

Endülüs bölgesinde konumlanan şehirde taşıdığı tarihi miras sayesinde bugün İspanya’nın en fazla ziyaret çeken yerlerinden biri olmaktadır. Mimarisine bakıldığında İslami Kültürün izlerini de hala taşıdığı görülmektedir. Sevilla Katedrali, Alcazar Sarayı, Maria Luisa Parkı, Plaza de Espana mimariler şehrin hareketli yapısını yansıtıyor. Bunlar gibi pek çok tarihi ve doğal güzellikleri bulabileceğiniz Sevilla şehri kuşkusuz İspanya seyahatinde gezilecek yerler listesinin başında gelmektedir.

Cordoba

Ülkenin tarihi kentlerinden biri olan şehir geçmişin izlerini en iyi yansıtan yerlerden biridir. Viana Müzesi, Endülüs Müzesi, Roma Köprüsü, Kurtuba Camii, Sinagog gibi noktalar, görmek istediğiniz tarihi kültürü sizlere sunacaktır. Ayrıca 8. Yüzyıldan itibaren dokusunu bozmadan günümüze kadar taşınan Kraliyet Sarayı da Cordoba gezisinde kesinlikle ziyaret edilmelidir.

İspanya, tarihi ve modern olmak üzere oldukça görkemli yapıları bünyesinde barındıran ve her şehrinde farklı bir güzelliği sunan ender yerleşim alanlarından biridir. Eğer bolca vaktiniz varsa yukarıda belirttiklerimizin yanı sıra Almeria, Kanarya Adaları, Malaga, Zaragoza, Mallorca, Cadiz, Bilbao, Valencia ve Toledo bölgelerini de gezmenizi tavsiye ederiz. Eğer tüm İspanya şehirleri hakkında gezi notları ve bilgilere erişmek istiyorsanız http://www.yoldasin.com/avrupa/guney-avrupa/ispanya/ adresini ziyaret edebilirsiniz.