Isparta’daki Üniversiteler ve Taban Puanları

Isparta’daki Üniversiteler ve Taban Puanları

Yerleşkesi Ispartada bulunan Süleyman Demirel Üniversitesi;

önlisans sağlık bölümleriOkulun dersliklerinin bulunduğu beş yerleşkesi bulunuyor. Üniversiteye bağlı beş ayrı birimde (Batı yerleşkesi yemekhanesi, Doğu yerleşkesi yemekhanesi, Sağlık Yüksek Okulu, Güzel Sanatlar Fakültesi, Çiftçi Eğitim Merkezi) bulunan mutfaklarda yaklaşık 4 bin öğrenci ve personele öğle ve akşam yemeği veriliyor. Yemekler diyet uzmanları kontrolünde, günlük alınması gereken kalori hesaplanarak hazırlanıyorlar.

Öğrenci Kulüpleri ve Etkinlikleri

inkılap teog konuları

Okulda 100 e yakın kulüp bulunuyor ve öğrenciler kendi ilgi alanları ve yeteneklerine uygun her türlü kulübe ve aktivitelere katılabiliyor. Yıl içerisinde üniversitede kariyer günleri, söyleşiler, ulusal sempozyum ve konferanslar gerçekleşiyor. Üniversitenin kampüsünde bulunan Prof. Dr. M. Lütfü Çakmakçı Kültür Merkezi ve öğrenci meydanında çeşitli ünlü tiyatro oyunları misafir ediliyor, geleneksel bahar şenliği, ve bünyesindeki ünlülerin ağırlandığı konserler ve diğer etkinlikler yer alıyor. Ayrıca yıl içerisinde kulüpler tarafından hazırlanan Tiyatro Festivali, Kültür sanat günleri, dans şovları, Müzik konserleri gerçekleştiriliyor, resim, fotoğraf ve ebru gibi kulüplerin ise çalışmaları sergileniyor.

Kütüphane

7/24 çalışma salonu bulunan 7 katlı ve çok geniş arşivi olan bir kütüphanesi bulunuyor.

dumlupınar üniversitesi hemşirelik

Spor

Okulun spor merkesinde çim saha futbol, basketbol, voleybol, hentbol, halı saha futbol, tenis, atletizm, at biniciliği, fitness, step, aerobik, bisiklet, tırmanma ve masa tenisi sporlarını yapabileceğin alanlar bulunuyor. Ayrıca okulun doğu yerleşkesinde de olimpik yüzme havuzu bulunuyor. Üniversite kampüsünün yakın çevresinde dağcılık, dalgıçlık, yamaç paraşütü, orienteering, kros gibi sporların yapılabileceği alanlar var ve sporların takımları veya kulüpleriyle çevrede spor yapabiliyorsun.

Yurt

Okulun yurtları bulunmuyor. Ispartada ki özel yurtlarda öğrenciler kalabiliyor.

Sağlık

Okul öğrencilerine Sağlık Şube Müdürlüğü’ne bağlı Mediko-Sosyal Merkezi hizmet veriyor. Gerekli görülmesi halinde öğrenci, okulun Tıp Fakültesine veya Diş Hekimliği Fakültesine sevk ediliyor. Merkez kampus dışında okuyan öğrenciler bulundukları yerin Sağlık Ocakları ve Devlet Hastaneleri’nden yararlanabiliyor.Öğrencilerin Muayene ve tedavi giderleri Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından karşılanıyor.

  1. SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ 
  2. ISPARTA UYGULAMALI BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ