İşte Amerika’daki Minik Gururumuz Kenan Pala!

DAHA 13 YAŞINDA AMERİKADA YAPTIKLARIYLA GÖĞÜS KABARTAN KENAN PALA!

Kenan pala 13 yaşında,hem topladığı bağışlarla hem de fiilen çocuklara yardım ediyor.Yaptıkları o kadar büyüdü ki Amerika’dan ülkemize kadar adını duyurdu.

Kendisi San Diego, Francis Parker Orta Okulunda 8.Sınıf Öğrencisi. Yürüttüğü Kampanya Sayesinde Kentinde 23 Ocak ‘Kenan Pala Günü’ Olarak Kabul Edildi.

Kurduğu ‘kids4 communıty’ (topluluk için çocuklar) derneği ile gece gündüz evsiz ve fakirler için uğraştı.Kent yönetimi 1 yıl boyunca onun çalışmalarını izledi.

Kenan ve derneği; İçinde şampuan, kıyafet, yiyecek, içecek içeren 8 binin üstünde paket hazırladı ve bunları ABD’de kimsesizlere ve yoksullara hizmet veren derneklere bağışladı. San Diego’da evsizler için 3 bin öğlen yemeği organize etti. 500 yoksul ailenin okuma ve yaşam masraflarını karşıladı. Yeni yılda 2 binden fazla çocuğa yeni yıl hediyesi temin etti. Bunların hepsini gönüllülerden aldıkları destekleri organize ederek hayata geçirdi.

Bir yılın ardından, kentte düzenlenen törende Kristin Gaspar, Kaliforniya Valisi’nin adına San Diego’da bu yıl 23 Ocak’ın ‘Kenan Pala Günü’ olarak ilan edildiğini duyurdu.

Gaspar: “Kenan Pala’nın önderliğinde genç öğrencilerin kurduğu dernekle, şehrimizde evsiz ve yoksullar için önemli, faydalı çalışmalar yürütüyorlar. Kenan, bu genç yaşında hepimize örnek olacak işlere imza attı. Kenan ile şehirde yaşayanlar olarak gurur duyuyoruz. Kenan Pala’nın ileriki yaşlarında toplumumuza daha önemli hizmet ve katkılarda bulunacağına inanıyoruz.”

Bununla sınırlı kalmayarak, ABD’deki büyük televizyon kanalları Kenan’ı konuk alıp, projesini uzun süre boyunca ekranlara taşıdı. Kenan yaptıklarını şu sözlerle anlatıyor ve bir mesaj veriyor:

“Yürümeye başladığımdan beri birileri için yardım topluyorum, yardım ediyorum. San Diego’da 3 milyon insan yaşıyor. Eğer herkes bir yardım yaparsa, her gün 3 milyon yardım sağlanmış olur. Hayatımız daha mutlu ve huzurlu geçer. San Diego’da yaşayan insanları yardım yapmaya davet ediyorum.”Yaptıklarıyla sadece bizim için ya da bulunduğu kent için değil, insanlık için büyük bir gurur tablosu olan Kenan Pala’yı canıgönülden kutluyor, önünün her zaman açık olmasını diliyoruz.