Kars’daki Üniversiteler ve Taban Puanları

Kars’daki Üniversiteler ve Taban Puanları
Yerleşkesi Kars’ta bulunan Kafkas Üniversitesi;

Rektörlüğün, Veterinerlik Fakültesi’nin, Eğitim Fakültesi’nin, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin, Merkez Kütüphanesi’nin, öğrenci kulüplerinin, spor tesislerinin, Kafkas Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nin bulunduğu Merkez Yerleşke,

matematik taban puanları 2017Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’nun bulunduğu Tepe Kampüs olmak üzere şehir merkezinin dışında kalan akademik birimleriyle toplam 8 kampüsten oluşur.

Kafkas Üniversitesi’nde yıl boyunca düzenlenen etkinliklere, kurslara, sportif aktivitelere katılabilir, kendini istediğin alanda geliştirebilirsin. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarını tüm yerleşkelerde bulunan kantinden, kafeteryadan ve yemekhaneden karşılayabilirsin.

Öğrenci Kulüpleri ve Etkinlikleri

Kafkas Üniversitesi’nde farklı ilgi alanlarına hitap eden yaklaşık 50 öğrenci kulübü bulunuyor: Temiz Eller Teknolojileri ve Atık Yönetimi, Azerbaycan Kültürü Kulübü, Kafkasyalı Öğrenciler Kulübü, Binicilik ve Atçılık Kulübü, Sosyal Düşünce Kulübü, Dağcılık Ve Kuş Gözlem Kulübü, Bilim Ve Teknoloji Kulübü, Trekking Kulübü, Fotoğrafçılık Kulübü, Sinema Kulübü vb.

Her yıl Mayıs ayında düzenlenen Kaz Bayramı ve bahar şenlikleri üniversite öğrencilerinin sahne aldığı aktivitelerle öne çıkan özel günlerdir.

ygs ne zaman

Kütüphane

Merkez Kütüphanesi 09.00-20.00 saatleri arası hizmet verir.

Spor

Kafkas Üniversitesi’nde doğa koşullarının sunduğu kayak, snowboard gibi farklı spor branşlarını deneyimleyebilirsin. Ayrıca futbol, voleybol, masa tenisi, badminton ve satranç gibi birçok branşta oluşturulan takımlara sen de girerek her yıl Kafkas Üniversite Oyunları adıyla düzenlenen uluslararası spor müsabakalarına katılabilirsin. Merkez Kampüs ve Tepe Kampüs’te bulunan kapalı spor salonlarından, açık spor alanlarından, halı sahalardan ve Sarıkamış Kayak Tesisleri’nden yararlanabilirsin.

Yurt

Üniversite kampüs alanlarında özel yurtların yanı sıra Kredi Yurtlar Kurumu’na bağlı ve Kafkas Üniversitesi öğrencilerine hizmet veren çok sayıda yurt bulunuyor, dilersen bu yurtlarda kalabilirsin.

  1. KAFKAS ÜNİVERSİTESİ