Kıpırdama Vakti Geldi !

Elif Hacer OKUR

Merhaba yol arkadaşım.

Söze Albert Einstein’ın sözüyle başlıcam; “Her zaman yaptığını yaparak daha iyi bir sonuç beklemek deliliktir” demiş aynştayn bey. 😊 sizce bu sözün altında yatan nedir?Yani diyor ki; daha çok başarılı olmak istiyorsan daha çok çalışmalısın, çalışıyorsun çalışıyorsun ama bir türlü netlerin yükselmiyorsa çalışma şeklini değiştir! Ayrıca seni senden başka kimse iyi tanıyamaz dostum bu yüzden önce kendi kendinin doktoru olmayı öğren. Sorunlarına kendin çözüm bulmaya çalış bulamadığın zaman uzmanlardan yardım almayı dene. Gerçektende bak, sadece şunu yapsan bile başardığını göreceksin: DENE ! Denemekten asla korkma. Her yazımda söylüyorum seni senden başka kimse iyi tanıyamaz dostum, sen elinden geleni yaptığın sürece hayatta başaramayacağın şey yok.

Genç ve tecrübesizsin biliyorum, ama kimseden tecrübelerini dinlemeyide sevmiyorsun bide herkesten yardım bekliyorsun. Dünya aç kurtlar sofrası canım arkadaşım. Kim daha güçlüyse o daha başarılı oluyor. Kimse babanın oğlu da değil senin KENDİNDEN başka ne dostun nede yoldaşın yok. Bu hayatta tek başına ayakta durabilmeyi, savaşmayı ve kimsenin elinden tutmadan yürümeyi öğrenmelisin.

Herkes yapıyor ben neden yapamıyorum demek yerine nasıl yaptığına bak sessizce bu günah değil ayıp değil. Ayıp olan, günah olan; yerinde yatarken lisedeki ders geçtiğin gibi üniversiteyi kazanmayı beklemek. Emek olmadan ekmek olmaz sakın unutma!

Şuan şu cümleyi de okuyorsan içinde bişeyler kıpırdamaya başlamış olması lazım. O kıpırtı başaranın başlangıcı sayın okur, şimdi kalkıp başlarsan başarıya giden yolda ilk adımını atmışsın demektir. Sadece sabırlı ol ve çabala göreceksin her şey daha güzel olacak. Bir daha ki yazımda görüşmek üzere dostum! 😊 Bana ulaşmak istersen instagram hesabım : @motivasyonajandam

Her türlü görüşlerinizi düşüncelerinizi bana bildirebilirseniz. Küçük bir dipnot: bir dahaki yazılarımda konu almamı istediğiniz bir şey varsa bana instagram hesabımdan ulaşmanız yeterli. Sana güveniyorum genç 😊 Allaha emanet ol.                                   #birgaripmezun