KISA BİR KELÂMDIR HAYAT

Şafak YILDIRIM

İnsan tek bir kere yok olur. İnsan tek bir kere yorulur. Ya var olur ya da yok olur.”

Sömestir tatilinin bitmesine yaklaşık olarak bir hafta gibi bir zaman kaldı. Ve yeni bir döneme, belki de yeni bir heyecana başlayacak kimileriniz. Peki ya hazır mısınız?
Bence değilsiniz. Şuan belki de televizyonda “İçeride” dizisini izleyip, annenizin getirdiği kurabiyeyi kıtlıyorsunuz. Memnun musunuz? Tabii ki de izleyin, ama içiniz rahat olsun, yapacaklarınızı yapın, ondan sonra izleyin. Ne demiş Puşkin “Önce çalışın sonra dinlenin.” Çokta basit bir söz aslında. Neden umursayalım dediğinizi duyar gibiyim dersem çok mu klişe olur? Olsun yine de öyle yapın.ameliyathane hizmetleri atama puanları 2018

Benden size ikinci döneme başlamadan önce birkaç tavsiye olacak.

*Sömestir tatili bitmeden son Pazar günü bol bol dinlenin. Hatta o gün sadece yatın.

*Başladığınızın ilk gününde kendinize bir kağıda hangi derslerden hangi konularda olduğunuzu yazın. Bu sizin olayı tümüyle kavrayabilmeniz için önemli.

*Bu dönem hangi konuları işleyeceğinizi de yukarıdaki yöntemle tasnif edin.

Bence daha ilk günlerden kendinizi yorun. Çünkü birçok insan tatile girince, kendini hiçbir sorumluluğun altına girmemiş gibi hisseder. Tamamen saçmalık. Buradan sadece genel sınavlar hakkında tavsiye veriyormuş gibi görünüyorum. Ama bu söylediğim tabii bir şekilde 9,10,11 ve 12. sınıfları da kapsıyor. Sanki ne kadar tatil yaptınız ki? Sadece 15 gün. Gevşemeyin hemen öyle. Daha akacak litrelerce teriniz, içilecek yağmur kadar kahveniz, sabahlayacağınız yüzlerce geceniz var.

ilahiyat lys taban puanları 2017

Yorulmak asla sana göre değil arkadaşım. Zirveyi görünce nasıl da sevineceğini düşün. Nasıl da gururlu bakışların olacak o vakit. Sonra diyeceksin ki, “İYİKİ.”

Biraz kısa keseceğim kelâmımı. Öz bir şekilde anlattım diye düşünüyorum derdimi. Eğer anlatamamışsam, hemen sorunuzu aşağıya yazın.