Konforlu Tatil İpuçları

Konforlu Tatil İpuçları

Yılın tüm yorgunluğunu üzerimizden atmak için senede en az iki kez tatil yapılması gerektiğini uzmanlar tavsiye ediyor. Bunun için de bulunduğumuz şehirden biraz uzaklara gitmek en iyi yöntem. Özellikle İstanbul gibi bir metropolde yaşayanlar için, şehirden uzaklaşıp hafta sonunu ya da uzun tatilleri doğada, deniz kenarında, yaylalarda, kırlarda veya yurt dışında geçirmek en iyi seçenek.

İstanbul’dan uzaklaşmak isteyenler için en iyi tatil destinasyonları klasik olarak Ege ve Akdeniz bölgesine yapılan deniz tatili. Deniz, kum, güneş üçgeninde eğlenceli ve dinlenceli bir seyahat için uygun fiyatlı uçak bileti ve nispeten ekonomik konaklama seçeneklerini bulduktan sonra seçenekler ikiye ayrılıyor. Lüks bir otelde yerleşip tatil süresini doldurmak ya da birçok destinasyonu içine alacak şekilde seyahat yapmak. İkinci seçenek için seyahat edilen yerde, uçaktan indikten sonra havalimanı araç kiralama ofislerinden elde edilecek bir otomobille seyahati sürdürmek oldukça konforlu bir seçenek.Bu seçeneği değerlendiren tatilcilerin Ege ya da Akdeniz dolaylarında yapacakları tatilde ziyaret edebilecekleri birçok farklı destinasyon bulunuyor. Özellikle Antalya ve Muğla civarlarındaki sayısız koy, sahil ve plaj arasında birden bire dağlara doğru yapılan alternatif yolculuklar tatile anlam kılıyor. Örneğin, Dalaman’a uçak bileti alan bir yolcunun Dalaman Havalimanı araç kiralama şirketlerinden birini seçmesi durumunda, buradan edineceği otomobille civarlarda birçok yere seyahat etmesi mümkün. Koy koy, kıyı kıyı, plaj plaj Akdeniz ve Ege sularını gezmekle kalmayıp, dağlara, yaylara doğru yapılacak yollarda da ister otelde konaklama, ister ev kiralama isterse de kamp atma olsun; alternatif seçeneklerle dolu tatili doyasıya yaşamak bulunmaz bir keyif. Burada dikkat edilecekler başında gidiş dönüş uçak biletinin uygun şehirlerden tercih edilmesi, aynı şekilde destinasyonlar arası en uygun fiyatlarla otel veya motel tutulması ya da kamping yapılması ve en uygun araç kiralama fiyatlarından faydalanarak rent a car hizmetininin temin edilmesi, tatil bütçesini dengeleyici ve sonradan can sıkmayıcı unsurlar.

11.sınıf basit makineler konu anlatımı

Elbette daha konforlu bir tatil için o bölgenin iyi keşfedilmesi ve gezilmesi önemli. Bunun için internette gezgin günlük, kesfetsene.com, yolculuk notları, seyahat güncesi gibi birçok gezi blogu bulunuyor. Kişisel gezi ve seyahat notlarının yer aldığı bu sitelerin birçoğu şahane.

Memlekete dönünce de -misal İstanbul- yine araç keyfi büyük kolaylık, eve gitmek için Sabiha Gökçen Havalimanı araç kiralama fırsatlarında önceden rezervasyon ve arabayı şehir içinde teslim edecek eve yakın bir ofis olması avantaj.

Daha konforlu bir tatil için, erken rezervasyon, beğenileri daha önceden yüksek olmuş konaklama seçenekleri, kişisel otomobil ya da kiralık araç ile seyahat, lüks restoranlar ve temiz yeme içme ürünlerine erişim olmazsa olmaz olarak görülüyor.

Günümüz Türkiyesi’nin seyahat alışkanlıklarında; konfor arayışı önlerde gelse de, aynı zamanda ekonomik seyahat de olmazsa olmaz olarak öne çıkıyor. Tatilci tüketiciler eğlence ve dinlenceyi, makul bütçelerle gerçekleştirmeyi kendilerine borç biliyor.