Lazımlıklı Hasta Yatakları

İster hizmet veren bir kuruluş olsun, ister, aile ya da yakınlar tarafından sunulan bakım olsun, eğer söz konusu yatağa bağımlı hale gelmiş bir kimseye bakmak ise, kullanılacak olan hasta yatağı ürünleri oldukça hayati önem taşımaktadır. Özellikle, yatağa bağımlı hale gelen kimselerin, tuvalet ihtiyacını karşılaması, hem hasta için hem de ona bakan kimseler için oldukça yorucu ve yıpratıcı bir durumu ortaya koymaktadır.

Zira bakan kimse için, söz konusu bez değişimi dahi olsa, belirli bir fiziksel gücün harcanmasını gerekli kılmaktadır ve bu durum, çeşitli bel ve kas rahatsızlıklarına açık kapı bırakmaktadır. Oysa teknoloji ve bilimin ilerlemesi ile alanında uzman kişiler ve firmalarca lazımlıklı hasta karyolası modeli ortaya konmuştur ve bu, pek çok açıdan hem bakan kişiye hem de bakım uygulanan hastaya kolaylık sağlayan bir üründür.Lazımlıklı Hasta Yatağının Yararları Nelerdir?Hasta yatağı modelleri içerisinde en avantajlı ve yararlılardan sayılabilecek olan lazımlıklı hasta yatakları bakım veren kimselerin, eğilme, doğrulma, ağır yük kaldırma gibi pek çok etken sebebi ile ortaya çıkabilecek rahatsızlıkları önleyici bir yararı vardır. Dahası, özellikle hareket edemeyen ancak bilinci yerinde olan kişiler için, tuvalet ihtiyacını dile getirerek, bez kullanma ya da kendini taşıtma gerekliliğinin yaratacağı hissiyattan korunmalarına yardımcı olacaktır.

Dahası lazımlıklı hasta yatağı tarafından sağlanan bu durum, tuvalet ihtiyacını dile getirme süresini de uzatacağından, diğer durumlarda buna ilişkin bilincin kaybolmasını da geciktirecektir.Elbette lazımlıklı hasta yatağı ürünlerine ilişkin faydalar bununla da sınırlı değildir. Havalı yatak özelliklerini de taşıyan ve yine doğrultma yatırma işlemini otomatik olarak yerine getiren yapısı ile yatak yarasını da önlemeye faydalıdır.

Lazımlıklı Hasta Yatağının Teknik Özellikleri Nelerdir?

Yatağa bağımlı kimseler için oldukça yararlı olan lazımlıklı hasta yatağı özellikleri şu şekilde ifade edilebilir:dokuz eylül sıralama

Lazımlık, yatağa dışarıdan monte edilebilir ve temizlenmek üzere çıkarılabilir. Bu açıdan oldukça kullanışlıdır. Böylece, lazımlıklı hasta yatağı kullanan kimseler, kolaylıkla tuvalet ihtiyaçlarını giderebilirler. Elektrikli yapısı ile lazımlıklı hasta yatağı sayesinde de pozisyon vermek kolaydır, bası yaralarını önleyici bir yapısı vardır. Dahası, serum ve benzeri ilaç takviyelerinin monte edilip çıkarılması için olanak sağlar.

İhtiyaç duyan kimseler, bu ürünü ve benzer sağlık ürünlerini hürriyetmedikal.com adresinden ister kiralayarak ister satın alarak temin edebilirler.