Mimarlık Hakkında Her Şey

MİMARLIK BÖLÜMÜNÜ VE MESLEĞİNİ 4 ANA BAŞLIKTA ELE ALACAĞIM.

UYKUSUZ GECELER,EGO,JÜRİ VE PARA

DIŞ MİMAR MI? İÇ MİMAR MI? ÖNCELİKLE ŞU KONUDA ANLAŞMALIYIZ “DIŞ MİMARLIK ” DİYE BİR ŞEY YOKTUR.
GELELİM MİMARLIĞA; BİNALARI VE DİĞER FİZİKİ YAPILARI TASARLAMA, KURMA SANATI VE BİÇİMİDİR (VİKİPEDİ) BİZ MİMARLAR OLARAK YAPININ HER ŞEYİNİ TASARLARIZ. KOLTUĞUN YERİNDEN, LAVABONUN ÖLÇÜSÜNE ,FAYANS ADEDİNDEN EBATINA KOLONLARA KADAR HER ŞEY MİMARIN ELİNDEN GEÇER. PEKİ BİR MİMAR BUNLARIN HEPSİNİ KISA BİR ZAMAN DİLİMİNE NASIL SIĞDIRIR ? TABI Kİ UYKUSUZ GECELER, GÜNLERCE SABAHLAMALAR, SONSUZ KAHVELER VE DEĞERLİ ARKADAŞLAR SAYESİNDE… BELKİDE ÇOĞU BÖLÜMDE KAZANILAMAYAN ARKADAŞLIKLARI MİMARLIK BÖLÜMÜ SAYESİNDE ELDE EDERSİNİZ. ÇÜNKÜ “YARDIMLAŞMADAN OLMAZ !” İLKESİ ÜZERİNE İNŞA EDİLİR.arkeoloji bölümü taban puanları 2017

muhasebe 4 yıllık

BİR MİMAR İLETİŞİMSİZ DÜŞÜNÜLEMEZ. BU YÜZDEN BİR MİMAR HER ŞEYİ BİLİR (BİLMESE DE ÇAKTIRMAZ) VE HERKESLE (DETAYLI OLMASA DA) ALANI DAHİLİNDE KONUŞABİLİR. HAL BÖYLE İKEN BU KADAR BİLGİ NE DOĞURUR? “EGO” BİR MİMARIN KILIÇ KALKANI,SAVUNMA MEKANİZMASI, GÖRÜNMEZ MAKYAJIDIR;EGO. UYKUSUZLUKTAN MOSMOR OLMUŞ GÖZ TORBALARIMIZI HER ZAMAN EGOLARIMIZLA KAPATIRIZ
BELLİ BAŞLI AKSESUARLARLARIMIZ VARDIR MESELA;BOYUN FULARI,KEMİK GÖZLÜKLER, SİYAH RENK TEMALI KIYAFETLER VE ELBETTE CANIMIZ CİĞERİMİZ OLAN BİLGİSAYARLARIMIZ (ÖNCEDEN T-CETVELİ)

JÜRİLER (!) NE İSTEDİKLERİ HİÇBİR ZAMAN BELLİ OLMAYAN,BİZLERE ECEL TERLERİ DÖKTÜREN,CÜMLELERİ TAM BİR MUAMMALIK ESERİ OLAN,PEK SAYGIDEĞER MESLEKTAŞLARIMIZ. “BU ÇOK FAZLA SİMETRİK VE STATİK,ZEMİNİ ELE GEÇİRMEMİŞ VE TOPOĞRAFYA İLE OYNAMAMIŞSIN,YAPININ DOLULUK VE BOŞLUK ORANLARI YETERLİ DEĞİL, AYOL BEN BURADA ÇİLEK YERKEN AĞZIMDA MUZ TADI BELİRSİN İSTİYORUM….”
AMA KORKMAYIN! JÜRİLER SİZLERİ HER ZAMAN GERÇEK HAYATA HAZIRLAR.

SONUÇ OLARAK MİMARLIĞI ÖNERİR MİYİM? ELBETTE! ÇÜNKÜ SİZİN TASARLADIĞINIZ,SADECE SİZE ÖZGÜ OLAN ELLE TUTULUR,GÖZLE GÖRÜLÜR BİR SEY VAR. SAĞLIKLI BİREYLER,MUTLU TOPLUMLAR OLUŞTURMAK SADECE SİZLERİN ELİNDE. DÜNYAYI DEĞİŞTİRME GÜCÜNE SAHİPSİNİZ.

SON OLARAK DA(BU KONU ÇOK SORULAN BİR SORUDUR EMİNİM) MİMARLIKTA PARA VAR ARKADAŞLAR. İŞ OLANAĞI DA VAR. İNŞAAT SEKTÖRÜ SONUÇTA! HER NE KADAR OKURKEN SIZI MADDİ AÇIDAN SARSSA DA SONUÇ PAHA BİÇİLEMEZ.
(NOT:BU YAZI BÜYÜK HARFLERLE YAZILMIŞTIR . ÇÜNKÜ; MİMARLIKTA KÜÇÜK YAZI YOKTUR.)

infaz koruma memuru en son kaç puanla kapattı

FATMA KILINÇ

YENİ YÜZYIL MİMARLIK 4. SINIF

SORULARINIZI YORUM OLARAK SORABİLİRSİNİZ