Nitril Eldivenler, Özellikleri, Fiyatları, Toptan Satış Mağazaları

Nitril Eldivenler, Özellikleri, Fiyatları, Toptan Satış Mağazaları

Nitril eldivenin halk arasında en çok kullanılan adı “ iş eldivenidir”.  Nitril eldiven adı verilen iş eldivenlerinin kullanım alanları en çok sanayidir. Sanayide güvenlik amaçlı geliştirilmiş olan bu eldiven kaynakçılar, camcılar ve ya ısı ile içli dışlı olan işler tarafından da sık sık kullanılmaktadırlar.Nitril eldivenler kimyasallara karşı oldukça dayanıklı olup eli kesecek olan dış etmenlere karşıda çok korunaklıdır.Kısaca özelliklerine bakacak olur ise; Nitril eldiven el kısmında ve arka kısımlarında pamuk astar ile korunmaktadırlar. Genellikle sarı renkte olurlar. Bunlara ek olarak kauçuk kevlar tarzı bulunması kolay özel eldivenler de bulunmaktadır.Nitril eldiven diyoruz da bu Nitril adı nereden geliyor derseniz ise; kısaca Nitril petrol bazlı çapraz bir filmdir.

bilecik şeyh edebali üniversitesi puanları

Lateks ile Nitril arasındaki fark ise; Nitril lateks’ göre daha serttir. Ve içindeki koruyucu kimyasalların bağı oldukça sık olduğu için lateks’e göre daha iyidir. Ama Nitril eldiveni çok zor ve kimyasal işlerde kullanmayacaksanız lateks eldiven alabilirsiniz. Lateks eldiven tam size göre bu durumda uygun olur.Nitril eldiven insanın elinde iyi durur ve ya tam oturur mu?

Nitril eldivenin içindeki pamuk astarın özellikleri insanları oldukça şaşırtacak derecededir. Çünkü %500 lük bir uzama hacmine sahiptir. Eliniz eldivenden büyükse zamanla giyip çıkardığınızda eldivene göre şekil alabilmektedir. Lateks’e göre el şeklinizi kolayca almaktadır.

Nitril eldivenleri ne zaman ve nerelerde en çok kullan malıyız?

Nitril eldivenler daha önce dediğimiz gibi aşırı kimyasal içeren alanlarda daha çok kullanılmaktadır. Ama bunların dışında eğer cam taşıyorsanız, eliniz kesilmemesi için.
Elinize zarar verecek bir şeyler yapıyorsanız, elinize zarar verilmemesi için.
Çok alkol’e maruz kalıyor iseniz, alkolden korunmak için. ( kozmetik ürünleri imalatında )
Herhangi bir tamir yapmak için.
İnşaatta çalıştığınızda.
Herhangi bir deney yapıldığında.
Laboratuvar ortamında.
Kısacası, Nitril eldiven genellikle sanayide ellerin kimyasalı geçirmemesi için kullanılır. Nitril eldiven çok yönlü olduğu için diğer sektörlerde de oldukça fazla kullanılmaktadır.  Evinizde mutlaka bulunduracağınız ve mutlaka bir gün pişman olmayacağınız bir yardımcı üründür.

ankara taban puanları

Nitril Eldiven Fiyatları & imalatçıları

Piyasada birçok nitril eldiven imalatçısı olsada, online satışını yapan fazla firma şuan için bulunmamakta, en uygun ve kaliteli olarak satış suan toptan sitesine örnek olarak www.toptansatis.com.tr sitesini verebiliriz.

Nitril eldiven fiyatlarına ise burdan bakabilirsiniz