Online hesaplı alışveriş nasıl yapılır ?

Online alışverişin en cazip ve avantajlı tarafı hem hızlı ve pratik olması hem de indirim kampanyalarını yanı sıra indirim kuponu, indirim kodu ya da promosyon kodlarından yararlanarak alışveriş yapmaktır. Online mağazalarda belirli zamanlarda yapılan kampanya ve indirimlerin yanı sıra kullanacağınız kupon kodları sayesinde her zaman ucuza alışveriş yapma imkanını bulabilirsiniz.

Alışverişin en önemli ayağı olan online alışverişte hem yerli ürünleri hem de dünya markaları ürünlere en uygun ve cazip fiyatlar ile ulaşmanız mümkündür. Yurt dışında özellikle Amerika’da hemen her mağazada uygulanan indirim kuponları artık ülkemizde de çok geniş kitleler tarafından kullanılmaktadır. Ülkemizde çoğunlukla hepsiburada, gittigidiyor, nike, Adidas, Beymen, beko, Arçelik, Zara, Mango, Markafoni, Boyner, Medyamarkt, Trendyol gibi e-ticareti kullanan mağazalar bulunmaktadır. Gerek yurt içinden gerekse yurt dışından yapacağınız online alışverişlerde kullanacağınız indirim kodları, hediye çekleri ile alışverişinizi daha uygun ve cazip hale getirebilirsiniz.

İndirim kuponu nedir ingilizc Kaynak: https://en.wikipedia.org/wiki/CouponNeden indirim kuponu avantajlıdır?

İndirim kuponu, alışveriş esnasında tüketicinin belli oranlarda kazandığı indirimdir. Online alışverişlerin vazgeçilmezlerinden olan indirim kuponları, promosyon kodları, hediye çekleri ile alışverişlerinizde ekstra indirim kazanmış olur ayrıca birçok alışverişinizde kargodan ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz. Bunun yanında kullanacağınız kupon kodları sayesinde alışverişlerinizi daha cazip ve ekonomik yapar, cazip fiyatlarla, ekstra indirimlerle alışverişin keyfini çıkarırsınız. Türkiye’de bu konu’da bir çok site Mevcut bunlardan ve eskilerden düşünürsek indirimkuponum.net’i örnek verebiliriz.

2 yıllık bilgisayar programcılığı okumak

İndirim kodu nasıl kullanılır?

Kupon kodları her mağazaya göre değişik bölümlerde çıkabilir. Kimisi alışverişinizin bitiş anında kupon kodu isterken kimi mağaza ödeme bölümünde indirim kodu kullandırabilir. Bu yüzden online mağazanın yönlendirmeleri dikkatli şekilde takip edilmelidir. Bazı durumlarda alışveriş yaparken kupon kodlarının yazılacağı bir alan bulamayabilirsiniz. Böyle bir durumda ilk önce SSS bölümüne bakmalı eğer orada da herhangi bir bilgi bulamadığınızda mağaza ile iletişime geçerek konu hakkında bilgi alabilirsiniz. Yada kuponları aldığınız web sitesine direk ulaşabilirsiniz.

İndirim kodu kazanmak ve indirimlerden en erken şekilde haberdar olmak için hangi online mağazadan alışveriş yapıyorsanız o mağazanın online sayfasına üye olmanız, sosyal medyada mağazayı takip edebilirsiniz. Kullandığınız kupon kodlarını bir kampanya için kullanabilirsiniz. Ancak bu durum bazı mağaza politikalarında birkaç kampanya ile birleştirebilmektedir.

İndirim kuponu kullanırken izlemeniz gereken bir yol vardır. Bu yol her mağazaya göre farklılık gösterebilir.

  • Aldığınız ürünler sepete eklenir.
  • Yaptığınız alışverişin sipariş özetini gördüğünüzde indirim kodu/indirim kuponu alanı karşınıza çıkacaktır.
  • İndirim kuponunuzu seçerek ekle butonuna basarak alışverişinizin indirimini alabilirsiniz.
  • İndirim kodunuz varsa karşınıza çıkacak kutucuğa bu kodu yazarak alışveriş indiriminizi almış olursunuz.

Kupon kodlarının çalışmama sebebi nedir?

Mağazaların yaptığı kampanya ve kupon kodu ile yapılan alışverişlerinde çoğu zaman beklenenden daha fazla katılım olabilir. Böyle bir durumda mağaza kendi inisiyatifini kullanarak kuponların güncelliğini engelleyebilir. Çoğu zaman da indirim kuponu tarihi mağazalar tarafından açıklanmaz. Eğer tarihini geçen bir kupon kullanıyorsanız doğal olarak kupon kodları da çalışmaz. Bazı durumlarda da gene online mağaza inisiyatifini kullanarak promosyon tarihlerini değiştirme ya da promosyonu bitirme imkanına sahiptir. Böyle bir durumda yapmanız gereken tek şey kupon kodu kullandığınız siteden benzer mağazalarda bulunan kupon kodlarını takip ederek alışverişinizi yapabilirsiniz.

Popüler indirim kodları

İndirim kuponları normal mağazalarda da geçerli midir?

karabük üniversitesi taban

İndirim kuponları normal mağazalarda geçerli olur mu olmaz mı? Bu tamamen mağazanın kendi uygulayacağı satış politikasına bağlıdır. Online mağazasından yapılan alışverişlerde kullanılan kupon kodları normal mağazasında kabul edilmeyebilir. Online alışverişlerinizde kullanacağınız ve e-ticaret devleri arasında bulunan Trendyol indirim kuponları, Markafoni indirim kodları ile alışverişin keyfini çıkarır, dünya markalarını daha uygun fiyatlarla alma imkanını ve zevkini de yaşamış olursunuz. Üstelik kullanacağınız hediye çekleri, promosyon kodları ile sevdiklerinize hediye alma imkanını da kaçırmamış olursunuz.