ÖSYM’DEN KİMLİK KARTI UYARISI

Yeni çipli kimlik kartlarının dağıtılmaya başlamasıyla YGS’ye girecek öğrencilerin aklına ‘Acaba sınava girmek için çipli kimlik kartı zorunlu mu?’ sorusu takıldı. Bunun üzerine ÖSYM resmi sayfasından bir açıkalama yaparak çipli kimliğin zorunlu olmadığını duyurdu ama kaybolan veya kullanılmaz hala gelen kimlikler için öğrencileri uyardı. ÖSYM’nin yaptığı açıklamada bu gibi durumlarda nüfus müdürlüklerinden verilecek olan 15 günlük geçici kimlik kullanılabilecek

Işte ÖSYM’nin yaptığı duyurunun tam metni:

DUYURU
(20 Ocak 2017)2017 YGS Adaylarının Dikkatine!

hacı bayram veli üniversitesi taban puanları 2019

İçişleri Bakanlığı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından doğum, kayıp, mevcut kimlik kartının geçerlilik süresinin sona ermesi veya tahrifat sebebiyle kullanılmayacak durumda olan kimlik kartlarının yenilenmesi başvurularında yeni kimlik kartı düzenleninceye kadar 15 gün geçerli “Geçici Kimlik Belgesi” düzenlenmektedir. Bu süreyi düşünerek, kimlik değişikliği talebi olan adayların yeni kimlik kartı edinme işlemlerini sınav günlerine bırakmamaları önem taşımaktadır.

Adaylar mevcut Nüfus Cüzdanları, geçerlilik süresi dolmamış pasaportları veya yeni kimlik kartları teslim alınıncaya kadar yukarıda belirtilen nedenlerle düzenlenen 15 gün süreli “Geçici Kimlik Belgesi” ile de sınava girebileceklerdir.

ameliyathane hizmetleri atama 2018

Adaylara önemle duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI