Sağır, Dilsiz, Kör

Cerrah Bey

İyi günler arkadaşlar.Bu yazımı aslında sadece sınava hazırlık aşamasında olanlara değil, genel olarak yazdım.Sınav hakkında birkaç şey söylemek gerekirse tek ihtiyacınız inanç ve motivasyon.Kendinize inanır ve motivasyonunuzu yüksek tutarsanız her şeyin üstesinden gelebilirsiniz.

bolu izzet baysal üniversitesi taban puanlarıSize bununla ilgili 3 altın öğüt verebilirim.
1.Sağır gibi olun.
2.Dilsiz gibi olun.
3.Kör gibi olun.

acil ve ilk yardım taban puanları

1.Kelimeler sert olabilir ama başarı yoluda kolay değil zor ve hep zor olacak.İnsanlar sizi bu yoldan çevirmek için olumsuz olan her şeyi söyleyebilir.Sizi üzecek hatta motivasyonunuzu düşürecek çok şey anlatabilir söyleyebilir.Sağır gibi davranın hiç birini duymayın sizi olumsuz etkileyebilecek yapamazsın,olmaz,olmayacak,bu kadarsın,rüyanda görürsün vs. gibi birçok şey söyleyebilir.Bunları duymazdan gelin kendinize hep iyi şeyler söyleyin kendinize inanın.En çokta siz kendinize inanın çünkü siz kendinize inanmazsanız kimse sizi inandıramaz.

2.Dilsiz gibi olun,hayallerinizi umutlarınızı iyi yaptıklarınızı anlatmayın.İnsanlar bunlardan hoşnut duymayacak.Onlar sizin başarısız olmanız için çabalayacak.Takıldığınız engellerinde üstesinden gelmeye çalışın.Eğer o engelde takılıp kalırsanız bu yol asla bitmeyecek o engelden ders çıkarıp en iyi şekilde ayağa kalkın ve yolunuza devam edin.

3.Kör gibi davranın,başkalarına takılmayın.Her zaman sizden iyi veya kötüleri olacak..Düne göre dahamı iyisiniz dahamı kötüsünüz bunu düşünün.Komşunun çocuğunu şu şunu kazanmış bu bunu böyle yapmış diyenleri görmeyin.Sürekli kendinizi geliştirin,sürekli kendinizle yarışın böylece hayatınız boyunca gelişim içinde olacak ve hep kendinizi daha iyi daha yeni şeyler öğrenmek için çabalarken bulacaksınız.

İnstagram: https://www.instagram.com/cerrah.bey/