SON 8 YILDA LYS NETLERİ TABLOSU AÇIKLANDI!

Bütün Testlerin Genel Ortalama Net Tablosu Açıklandı!

Merhaba arkadaşlar, hepimizin bildiği üzere YGS ve LYS sınavlarının formatları bu sene değişti. YKS TYT oldu. Fakat son 8 yıldaki lys ortalamaları nasıl? Adaylar ortalama ne kadar başarı gösterdi? Netler başarılı mı?
Şimdi bu soruları ele alacağız.

TEST TÜRÜ:MATEMATİK

Matematik testi en önemli testlerden bir tanesi, MATEMATİK testi’nde ilk 3 senede ortalama 14 netin üstünde olsa da 2014 yılından itibaren istikrar göstermeyerek 9 nete kadar düşüş göstermiş.
Fakat 2017 yılında yani son sene ise 15.68 net ortalaması ile adaylar lys tarihinin en yüksek ortalamasını yapmışlar.TEST TÜRÜ:GEOMETRİ

Son sene matematik testinin içinde yer alan GEOMETRİ testi bundan önceki 7 sınavda ayrı bir test idi.Geometri testinde adaylar 2010 yılında 10.5 netle en yüksek ortalamayı gerçekleştirmişlerdir.Fakat bu testtede istikrar sağlanmadığını ve ortalamanın her sene düştüğünü görüyoruz.Sınavların zorluğundan olsa gerekTEST TÜRÜ:FİZİK

Sayısal mf bölümü öğrenci arkadaşlarımızın girdiği FİZİK testinde ise ortalamalar pek de fena görünmüyor ama yinede bu ortalamalar iyi bir genel çalışma ile yükseltilebilir.

TEST TÜRÜ:KİMYA

Yine sayısal-mf arkadaşlarımızı ilgilendiren KİMYA testinde adaylar ilk sene en yüksek ortalamayı göstermişler.Fakat bir sonra ki sene tam 3 netlik bir düşüş görülüyor.Yine giderek azalan ortalama 2013’de bir artış gösteriyor fakat yine düşüşe geçiyor muhtemelen sınav çok zorduTEST TÜRÜ:BİYOLOJİ

BİYOLOJİ testinde 2014,2015,2016 seneleri hariç ortalamalar gayet iyi ve 10 netin üstünde, umarız yeni sınav sisteminde de bu netlerin epey üstünde olur.

TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI:

En önemli testlerden birisi olan EDEBİYAT testinde ortalamalar 2014 yılı hariç fena değil.20 netin üstünde olan ortalamalar bu dersin önemini göz önüne alırsak artırılmalı.

çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri taban puanları 2017TEST TÜRÜ:COĞRAFYA 1

COĞRAFYA testinde’de durum pek iç açıcı değil.

TEST TÜRÜ:TARİH

Tarih testinde zirve 17.81 ortalama ile 2011 yılı adaylarında bunun haricinde ortalamalar pek de fena değil.

TEST TÜRÜ:COĞRAFYA 2

En yüksek ortalama 2010 senesinde; en alçak ortalama ise 2016 yılında.Bu testte de halimiz pek de iyi değil.

TEST TÜRÜ:FELSEFE

Sözel adayları ilgilendiren FELSEFE testi 2012 yılı adayları düşük bir ortalama gösterseler de diğer yıllar iyi sayılır.

Genel itibariyle: Fransızca, İngilizce, Almanca netleri yüksek olsa da diğer test türlerinde net ortalamaları çok düşük.