Tokat’daki Üniversiteler ve Taban Puanları

Tokat’daki Üniversiteler ve Taban Puanları
Tokat’ta bulunan Gaziosmanpaşa Üniversitesi’nin merkez kampüsü Taşlı Çiftlik’tir.
Yükseokul, fakülte ve enstitülerin olduğu kampüste kafeteryadan laboratuarlara, misafirhaneye, kreşe kadar birçok alan yer alır.
Öğrenci Kulüpleri ve Etkinlikleri
Biyomühendislik, Mutfak Sanatları ve Araştırmaları, Doğa ve Turizm, Bilinçli Gençler, Geleneksel Türk Sporları, Tiyatro, Satranç, Sanat Tarihi, Fotoğrafçılık, İzcilik, Puzzle, Çocuk Gelişim Kulüpleri gibi farklı ilgi alanlarına hitap eden birçok öğrenci kulübü vardır.
Bahar yarıyılında Gençlik Şölenleri etkinlikleri çerçevesinde birçok branşta personel ve öğrenci kategorilerinde ilçe okulların da katıldığı turnuvalar düzenlenir.
Kütüphane
Merkez kütüphane 7/24 açıktır.
Spor
Kampüste kapalı spor salonu; basketbol, voleybol ve tenis oynamaya elverişli açık spor tesisi, futbol sahası, kondisyon salonu, halı saha ve atletizm pisti vardır. Her yıl Üniversiteler Spor Federasyonu tarafından düzenlenen müsabakalarda üniversite başarılı dereceler elde eder. Üniversitenin uluslararası müsabakalarda Dünya Halter Şampiyonası ve Olimpiyat ikinciliği, Avrupa Gençler ve 23 yaş altı Halter Şampiyonası birinciliği, Dünya Halter Şampiyonası birinciliği ve Dünya Juda Şampiyonası üçüncülüğü bulunmaktadır.

  1. GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ