Üniversiteler Ne Zaman Açılacak 2016 2017 okulların açılış tarihi

ÜNİVERSİTELER NE ZAMAN AÇILACAK?

Üniversite öğrencileri yeni eğitim döneminin hangi tarihte başlayacağını merak ediyor. Üniversitelerin ve aynı üniversitelerin farklı bölümlerinin açılış tarihi farklılık gösterebilir. Bu nedenle öğrencilerin  üniversitenin resmi sitesinden akademik takvimlerini incelemesi gerekiyor. Üniversite web sitenizin öğrenci işlerinden veya akademik takviminden üniversitenizin açılış tarihinin bilgisine ulaşabilrsiniz. Genelde tüm üniversitelerin açılış tarihi eylül sonu – ekim başı gibi olmaktadır. Eğer akademik takvim yoksa veya bulamadıysanız üniversitenin öğrenci işleriyle iletişime geçerek de öğrenebilirsiniz.

İLKOKUL, ORTAOKUL VE LİSELER NE ZAMAN AÇILACAK?Son yapılan açıklamaya göre milli eğitim bakanı İsmet Yılmaz okulların açılış tarihinin ertelenmeyeceğini belirtti. Milli Eğitim Bakanlığı’nca hazırlanan çalışma takvimine göre 19 Eylül 2016’de başlayacak olan 2016-2017 eğitim öğretim yılı 9 Haziran 2017’de sona erecek.
Takvimde yer alan tarihlere göre ikinci kanaat dönemi 6 Şubat’ta başlayacak.

ÜNİVERSİTELERDE E-KAYIT DÖNEMİ

bilim tarihi bölümü taban puanları

Devlet üniversitelerine yerleşmeye hak kazananlar, e-devlet Kapısı üzerinden güvenli şekilde üniversite kayıtlarını gerçekleştirebilecek.

Türksat AŞ’den yapılan açıklamaya göre, geçen yıl Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) ile şirket arasında yapılan iş birliği çerçevesinde ilk olarak 32 devlet üniversitesinde başlatılan e-Devlet Kapısı üzerinden e-Kayıt uygulamasının kapsamı bu yıl yeni üniversiteler eklendi.

Tüm devlet üniversiteleri kayıtlarının e-Devlet Kapısı üzerinden yapılmasına ilişkin çalışmaların, Türksat ile YÖK tarafından tamamlanmasıyla 106 devlet üniversitesine yerleşme hakkı kazanan öğrenciler e-Devlet Kapısı mobil ve web uygulamaları üzerinden üniversite kayıtlarını yapabilecek.