Yalova’daki Üniversiteler ve Taban Puanları

Yalova’daki Üniversiteler ve Taban Puanları
Yalova Üniversitesi bir şehir üniversitesidir. Yalova’nın şehir merkezinde birbirine yürüme mesafesi yakınlığında olan 6 değişik noktada binaları bulunuyor. Yabancı Diller Bölümü ve Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Karizma İş Merkezinde bulunuyor. Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler Enstitüsü Binası, Hukuk Fakültesi Binası, Mühendislik Fakültesi Binası, Rektörlük Binası şehrin değişik, birbirine yakın yerlerinde bulunuyor. Safran Yerleşkesi adındaki bölgede ise İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Yalova Meslek Yüksekokulu bulunuyor. Ayrıca Armutlu, Çınarcık, ve Termal ilçelerinde meslek yüksekokulları binaları mevcut.

2017 eczacılık taban puanları

Öğrenci Kulüpleri ve EtkinlikleriOkulda her bölümden öğrencinin ilgisini çekebilecek sergiler, konserler, sempozyumlar, paneller düzenleniyor. Okulun İşletme Öğrencileri Kongresi, halkoyunları şenliği vb. etkinlikleri de çok eğlenceli ve faydalı olan önemli etkinlikler olarak biliniyor. Okulda aynı zamanda düzenli aralıklarla söyleşi ve sahne şovları için çağrılan konuklar, ünlü isimler oluyor.

Kütüphane

Okulun kütüphanesi akademik yıl içerisinde 08.30-19.30 arası tatillerde ise 08.30-17.30 saatlerinde açık oluyor. Bunun dışında kütüphanenin web sitesinden kaynaklara ulaşabilir, araştırmalarına destek bilgiler bulabilirsin.

Spor

Üniversite de çeşitli sporları yapabileceğin yerler ve sporu destekleyen kulüpler bulunuyor. Bunun yanında 940.000 metrekarelik okulun kullanımı için hazırlanmakta olan yeni arazisine kapalı ve açık spor salonu inşa ediliyor.

Yurt

Yalova’da okul öğrencilerinin kalabileceği devlet yurt ve özel yurtlar bulunuyor. Okulun internet sitesinde çeşitli yurtların iletişim numaralarına ulaşabilirsin. Ayrıca öğrencilerin barınma ihtiyacına Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu destek oluyor.

  1. YALOVA ÜNİVERSİTESİ