YGS Can Aldı , Hayatını Kaybetti

SINAV STRESİ CAN ALDI

Daha önceki haberlerimizde hiç olmadı demiştik ama 2012 yılında yaşanmış  bir olayı aktaralım.

odyoloji bölümü olan üniversitelerSamsun’da Yükseköğretime Geçiş Sınavı’na (YGS) girmeye hazırlanan lise öğrencisi, 18 yaşındaki D.O., sınav stresi nedeniyle sabah kalp krizi geçirdi. Kaldırıldığı hastanede kurtarılamayan D.O’ın kesin ölüm nedeninin otopsiden sonra belirleneceği belirtildi.

D.O.,  gireceği YGS nedeniyle sabah saat 05.00’da annesini uyandırdı. Annesi ile birlikte sabah namazı kılan D.O., daha sonra kahvaltı hazırlanana kadar odasına gidip yatağına uzandı. Bu sırada fenalaşan genç kız, ailesinin çağırdığı ambulansla özel bir hastanenin acil servisine kaldırdı. Kalp krizi geçirdiği şüphesiyle burada genç kıza müdahale yapıldı. Ancak, yapılan tüm müdahalelere rağmen 19 Mayıs Lisesi Türkçe-Matematik Bölümü 4’üncü sınıf öğrencisi D.O., kurtarılamadı.

yks başvuru nasıl yapılır 2018

Sınava hazırlanan D.O’ın ölüm haberini alan annesi ve ablası , sinir krizleri geçirdi. D.O. YGS’ye Ticaret Meslek Lisesi’nde gireceği belirtildi. D.O.’ın teyzesinin eşi olan : “Sınav heyecanı bir yıldır yaşıyordu. Ailesi sınav nedeniyle çok sıkmıyordu. Ama D.O. içine atan bir çocuktu. Sınav yükü ona ağır geldi. Kaldıramadı” dedi.

D.O.’ın kesin ölüm sebebinin yapılacak olan otopsiden sonra belirleneceği belirtildi.

kaynak: hurriyet (Arşiv Haberi)