YGS Giriş Yerleri Açıklandı !!!

YGS sınav giriş yerleri için meraklı bekleyiş sona erdi. 12 Mart Pazar günü yapılacak olan YGS sınavı için giriş yerleri ÖSYM tarafından erişime açıldığı bildirildi.

YGS giriş yerleri açıklandı. YGS sınavına girecek olan öğrencilerin heyecanlı bekleyişi sona erdi. ÖSYM kısa süre önce YGS sınav giriş yerlerini açıkladığını bildirdi. Sınav giriş belgelerinin öğrencilerin adreslerine gönderilmeyeceğini duyuran ÖSYM, belgenin T.C. Kimlik Numarası ve AİS şifresi ile çıkartılabileceğini açıkladı.

“2017 YGS: Sınava Giriş Belgelerinin Edinilmesi

12 Mart 2017 tarihinde saat 10.00’da uygulanacak olan Yükseköğretime Geçiş Sınavına (YGS) başvuran adayların, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemi tamamlanmıştır. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini, T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr  internet adresinden edineceklerdir.

Bina girişinde yoğunluğa yol açılmaması için adayların çanta ve benzeri eşyalarını sınava girecekleri binalara getirmemeleri, sınava metal aksesuar içermeyen sade bir kıyafetle gelmeleri ve sınavdan en az 1 saat önce sınavın yapılacağı bina önünde hazır bulunmalarısınav salonlarına zamanında alınabilmeleri açısından son derece önemlidir.DİKKAT!  Sınavın başlama saatinden 15 dakika önce adayların sınav binalarına alınma işlemleri tamamlanacaktır. Adaylar, saat 09.45’ten sonra sınav binalarına alınmayacaklardır.

Adaylara saygıyla duyurulur.

 ÖSYM SINAV GİRİŞ YERLERİ TIKLA-SORGULA