YGS LYS Deneme Çözme Rehberi

YGS LYS Deneme Çözme Rehberi

Mustafa Fatih DÜNDAR – Karatay Tıp Fakültesi

Merhaba sınav aday adayı,

Aday adayı diyorum çünkü deneme çözme konusunda bu yazımı okumayanlar
daha aday olma konusunda tam da yeterli sayılmazlar.Deneme çözerken neye dikkat etmeliyim? Denemeyi nasıl çözmeliyim? diyorsan doğru yerdesin.Bu yazımı kesinlikle okumalısın.Deneme sınavları konuları bitiren her aday için pratik yapma konusunda en ideal yöntem.Deneme sınavları yapmadan sınava girmek hiç harf bilmeyene oku demektir.Deneme çözme konusunda ikna edici bir kaç cümleden sonra buraya kadar yazımı da okuduğunuza göre sadede geleyim:

-Deneme çözerken kesinlikle süre tut.

-Asla ara verme.İlk başlarda ara verme isteği oluşsa da sabret.Şunu unutma ki gerçek sınavda ara yok.

-Ara verme dedim ama ara vermemeden kastım sınavın başından kalkmaman yoksa her ders arasında gözlerini kapatıp derince bir nefes molası vererek 5-10 saniye ara vermekte fayda var

-Hep aynı yerde deneme çözme mesela ortam değiştir veya sıra-masa konumunu değiştir.Yoksa gerçek sınavda yerini yadırgayabilirsin.

acil yardım ve afet yönetimi puanları

-En sevdiğin veya sana kolay gelen dersten başla ki moralli başla unutma ki motivasyon yönetimi altın kuraldır.

-Eğer günde bir deneme çözüyorsan saati gerçek sınav saatinde olsun: 10.00

-Ama birden fazla çözüyorsan ilk çözdüğün saat 10’da ikinciside öğleden sonra olsun.(Bu madde sadece YGS için geçerli,LYS’de bir önceki maddeyi dikkate alarak kafana göre takıl )

-En önemlisi de sınav sonrası denemenin analizi yapılarak yanlış sorular değerlendirilmeli,bilgi eksiğine göre çözüm yöntemi öğrenilmeli veya konu eksiği tespit edilip konu tekrarı yapılmalı.

-Bundan daha önemlisi ise sallama yöntemi(!) ile çözülen soruların sınav anında işaretlenip sınav sonrası o sorularında yanlışmış gibi muamele görmesini sağlayın.

-Veya tam emin olmadığınız sorularıda deneme esnasında işaretleyin ve sınavdan sonra doğrusunu öğrenin.

izmir ekonomi üniversitesi taban puanları 2018

-Eğer imkanın varsa çözümü olan deneme setleri edin her zaman birini bulamayabilirsin

-Çıkmış soruları kesinlikle temin et ve çöz, özellikle 2010 yılından sonraki çıkmışlar çok önemli!

Çıkmış Soruların Tamamına Buraya Tıklayarak Ulaşabilirsiniz

deneme nasıl çözülmeli deneme sınavı nasıl çözülür Deneme Sınavı Çözerken Bilinmesi Gerekenler Deneme sınavları nasıl çözülmeli deneme sınavında başarılı olmanın yolları ygs denemeleri nasıl çözülür