YGS Matematik Yapamıyorum

Ali Osman Kandemir – Üniversite Yazarı

Merhaba Arkadaşlar,

İnşallah çalışmaya başlamışsınızdır.Sayılı günler çabuk geçer o yüzden aksatmamaya bakın ve zamanınızı iyi değerlendirin.Çalışın çok çalışın ki arkadaşlarınız kazandığı zaman ve siz kazanamadığınız zaman çevrenizde ki o bakışlara maruz kalmayın.ayt edebiyat konuları

• ” MATEMATİK YAPAMIYORUM “

Değerli arkadaşlar,bu dünyanın en büyük yalanlarından bir tanesidir.Önünüzde ki tek engelin yine siz olduğunu unutmayın çalışın ve sabredin.Matematik hayatınızın her safhasında karşınıza çıkacaktır.Bundan kaçmanız sadece kendinizi kandırmanıza sebebiyet verir.Sizlere tavsiyem 0’dan bir matematik kitabı alıp çalışmaya başlamaktır.Anlamadığınızı bir bilene sorun.Yapamadığınız zamanlarda pes etmeyin.Neden başladığınızı düşünün.Sizinle matematik seviyenizden dolayı dalga geçecek olanları asla önemsemeyin onlarda bi aralar sizin gibiydi.Tek fark o çalışmış siz yatmıştınız,kimse doğduğunda direk öğrenmedi.Ders videoları,çözümlü kitapçıklar sayesinde bir bakmışsınız ki önceden yapamadığınız soruları tabiri caizse yiyip yutacaksınız ve karşılığını aldığınızı görünce daha çok çalışacak ve inşallah bu işi yapacaksınız.Çalışın ve sabredin zamanla olacaktır.

• KENDİNİZE HEDEF KOYUN

Sınava aylar kaldı ve sizler küçüklüğünüzden beri hayal ettiğiniz o mesleklere önemli bir adım daha atacaksınız.Eğer hedefiniz varsa sizler herkesten öndesiniz demektir.İnanın çünkü iyi şeyler inandığınızda olur.Daha iyi şeyler sabrettiğinizde,en iyi şeyler hiç vazgeçmediğinizde olur.Peki hedef tamam mı bunları yapmak için ? Hayallerimiz bizim hedeflerimizdir.Ne derece sadığız kendimize veya kendimizi ne kadar seviyoruz ? Bunların cevabı hedefimizde gizli.Ee hedef için her zaman diyoruz yine diyoruz çalışıp sabretmek lazım.Belli programımız tamam mı ? Günde kaç soru çözüyoruz ? Kaç saat kitap okuyoruz ? Kendimizi hergün daha ileri taşıyabiliyor muyuz ? Düşünmenizi istediğim bir yer daha var ki atıldığınız bölümden sonra yapacağınız işin güzelliklerini düşünün.Neler yapabileceğinizi,insanların size nasıl bakacağını ve cebinizde kendi emeğinizin verdiği gururu düşünün.O yüzden hedeften kopmak yok sonuna kadar çalışmak var.Hedefinizin eşittir = Siz,aileniz,akrabalarınız,arkadaşlarınız ve diğer sevdikleriniz.İyi düşünün derim ben..

lojistik yönetimi puanları

Hayat bize bazı dersler vermeden önce çalışmamız gerekiyor.
Bol netli denemeler arkadaşlar..